Posłuchaj

Matt Simons ujawnia nowy singiel “Identity Crisis”!

Pochodzący z Los Angeles artysta Matt Simons posiada unikalną zdolność docierania do globalnej publiczności. Po sukcesie ostatniego singla “Better Tomorrow” (trafił na listę Top 10 w Niemczech), Simons powraca z zupełnie nowym utworem, który odkrywa świeże i nowoczesne podejście do pisania piosenek.

“Identity Crisis”, napisany we współpracy z długoletnim partnerem Seanem Myerem i Caroline Pennell, ma wszystkie cechy klasycznej piosenki Matta Simonsa. Warstwa liryczna odważnie odsłania jego wrażliwość i niepewność, badając w jaki sposób związki kształtują tożsamość osoby, jednocześnie ukazując niewygodny proces próby rozpoczęcia życia od nowa po zakończeniu bliskiej relacji.

“Identity Crisis” porusza temat współuzależnienia oraz tendencji do tracenia poczucia własnego ja w związku. Jak pozbierać kawałki i ruszyć naprzód, kiedy kończy się relacja?” – pyta Matt.

Animowany klip autorstwa stambulskich animatorów Kozmonot, który powstał do utworu, doskonale ilustruje tematykę piosenki.

“Praca nad teledyskiem była bardzo przyjemnym procesem, głównie za sprawą bardzo chwytliwej piosenki.Próbowaliśmy zwizualizować różne tożsamości, pokazując różne style artystyczne. Każdy z nich ma swoje ograniczenia i wolność. Biegnąc przez życie jak maratończyk musimy się zmieniać lub wymyślać na nowo, aby dostosować się do aktualnego środowiska. Jak powiedział słynny Heraklit: “Jedyną rzeczą stałą w życiu jest zmiana”. Choć dobrze jest wiedzieć, w jakim kierunku zmierzamy, nie można dać się sparaliżować z powodu nadciągających zmian, ani zmienić tego, co robimy dzisiaj pod kątem przyszłych problemów…” – mówi reżyser Tolga Yıldız.

Artysta dorastał w Palo Alto, w Kalifornii, będąc wnukiem dwójki śpiewaków operowych. Dużą część swojego życia spędził studiując jazz i muzykę klasyczną grając na pianinie, a później na klarnecie i gitarze, by stworzyć własną, melodyjną, popową tożsamość. Niedługo potem podjął kroki w kierunku autopromocji swoich utworów w internecie. Ku zaskoczeniu, jego popowa wrażliwość przyciągnęła publiczność w Holandii, gdzie jego kariera nabrała rozpędu. Występ w holenderskim programie telewizyjnym oraz intensywna trasa koncertowa dały podstawy do budowania kariery za granicą. Remiks Deepend utworu „Catch & Release” w sposób organiczny urósł do rangi jednego z najlepszych hitów 2016 r. , osiągając status złotego, a następnie platynowego singla w kilkunastu krajach, jednocześnie znajdując się na szczycie European Airplay Chart. W 2018 r. utwory „We Can Do Better” oraz „Open Up” ugruntowały jego pozycję na rynku.

„Identity Crisis” jest pierwszym z serii ekscytujących nowych utworów, które zostaną wydane w 2021 roku, a ich kulminacją będzie EP-ka. Więcej szczegółów niebawem.

Postłuchaj “Identity Crisis” tutaj.