Polecamy

Mykki Blanco w utworze “Free Ride”!

Mykki Blanco prezentuje pierwszy nowy utwór w tym roku. ”Free Ride” został wyprodukowany we współpracy z FaltyDL i Hudsonem Mohawke. Kompozycja jest również debiutem Mykki w nowej wytwórni Transgressive Records.

Minęła już dekada odkąd powstał pseudonim Mykki Blanco – najpierw jako projekt wideo na portalach społecznościowych, a następnie jako narzędzie do samopoznania w trakcie kształtowania się jego tożsamości. W tym czasie Mykki Blanco przesunął granicę hip hopu, łącząc noise i eksperymentalne elementy z klubowymi i trapowymi dźwiękami, jednocześnie wytyczając wyjątkowo wywrotową ścieżkę w gatunku, który historycznie był bardzo homofobiczny i transfobiczny. Dzisiejszy singiel zapoczątkowuje nową erę, kolejny etap, który reprezentuje znaczącą ewolucję w dojrzałości i rozwoju jego umiejętności pisania piosenek i muzykowania.

“Free Ride” powstał wiosną 2018 r. podczas kilkudniowej sesji nagraniowej w NYC. Mykki właśnie zakończył swój pierwszy długoterminowy związek, a doświadczenie to znajduje odzwierciedlenie w refrenie utworu: “Czego nie zrobiłbym dla miłości”. I chociaż rezultat był faworytem wśród nowych utworów, został odłożony na bok, dopóki FaltyDL nie skontaktował się z Hudsonem Mohawk’m. HudMo natychmiast wkroczył do akcji i nadał “Free Ride” zupełnie nowe życie, dodając swój unikatowy akcent, który jak to określił Mykki okazał się “idealnym połączeniem”. Utwór okazał się punktem wyjścia dla kontynuacji kolaboracji. W zeszłym miesiącu wrócili do studia – tym razem do nowo wybudowanego Falty Towers Studio na Brooklynie – aby wprowadzić poprawki wokalne. “Free Ride” został zmiksowany przez Jamesa Randa, a w utworze usłyszymy w chórkach również wokal nominowanego do nagrody Grammy Mykala Kilgore’a, a także Leahi King i L1ZY.

„Utwór jest zapisem niektórych z najbardziej intymnych momentów i rozmów, jakie kiedykolwiek dzieliłem z moją mamą podczas długich przejażdżek po okolicach południa, kiedy byłem nastolatkiem. Muzyka, która towarzyszyła tym wspomnieniom była dziełem pokolenia mojej matki. Przy niej marzyłam, rozmyślałam i wyobrażałam sobie życie, jakie chciałbym sobie stworzyć. Te wspomnienia i muzyka Luthera Vandrossa były pierwszą inspiracją do stworzenia mojej nowej piosenki “Free Ride” – tak o utworze mówi Mykki.

Teledysk do “Free Ride” został wyreżyserowany przez Hannah Rosselin, wyprodukowany przez DIVISION i nakręcony w Paryżu w zeszłym miesiącu z udziałem CNC.

Mykki zauważa, że sceny odzwierciedlają niektóre z jejgo aspiracji dotyczących przyszłego życia. „Obejrzenie teledysku po pierwszym montażu było dość emocjonalnym przeżyciem. Niedawno uświadomiłem sobie, że pewnego dnia chcę założyć rodzinę. Wszedłem w bardziej dojrzałą fazę. Na poziomie zawodowym dotarło do mnie jak kluczową częścią w mojej podróży odegrały klipy. Zwłaszcza patrząc z perspektywy ostatniego roku, który wszyscy przeżyliśmy w pandemii z ograniczonym kontaktem osobistym z tymi, których kochamy. Mój klip jest ciepłym i pozytywnym obrazem, którym chciałem podzielić się ze światem, aby przypomnieć sobie radość, której brakowało nam w spotkaniach takich jak to i zachęcić, aby zachować optymizm w oczekiwaniu na możliwość ponownych spotkań z bliskimi” – tak o klipie mówi Mykki.