Posłuchaj

CLAPTONE powraca z tanecznym hitem “Zero”!

Korzystając z roku bez napiętego harmonogramu tras koncertowych, Claptone podczas długich sesji studyjnych nagrał kilka ekscytujących oryginalnych kawałków na rok 2021. “Zero” to pierwszy singiel, który podąża za jego niedawno wydaną nową wersją hitu “Drop The Pressure” i remiksami dla takich supergwiazd jak Ava Max, Dua Lipa, Michael Kiwanuka i Mark Ronson.

Pandemia spowodowała zamknięcie wielu klubów, w tym jednego z najsłynniejszych Pacha na Ibizie, gdzie Claptone grał regularnie swoje słynne nocne sety Dj’skie „The Masquerade”. Niemożność grania koncertów i występowania na międzynarodowych festiwalach zmusiła producenta do stworzenie sobie miejsca na YouTube’e, aby dać upust swojej energii muzycznej i spotykać się ze swoimi fanami raz w tygodniu na żywo. Jego występy wygenerowały ponad 45 mln wyświetleń na platformie streamingowej. Miłość fanów przyniosła mu najwyższą pozycję wśród DJ-ów house’owych w plebiscycie DJ Mag Top 100 przez 4 lata z rzędu.

Claptone rozsławił swoją serię imprez na całym świecie. Grał w klubach w Los Angeles, Londynie, Amsterdamie, Mexico City, Miami, Paryżu,
Bogocie, Santiago de Chile, San Francisco, Kordobie, Madrycie, Nowym Jorku, Melbourne, a także Buenos Aires.

W 2019 roku ten enigmatyczny DJ i producent muzyczny zagrał ponad 300 koncertów, zbierając przy tym dobre recenzje za album „Fantast” na całym świece. Krążek zawierający “Under The Moon”, „Stronger”, “In The Night” i “Animal” zdobył pierwsze miejsce na liście iTunes w 10 krajach. Później płyta doczekała się wersji z remiksami autorstwa Henrika Schwarza, MK, Cassiusa, Patrice Bäumel i wielu innych, podczas gdy Claptone stworzył remiksy utworów takich gwiazd jak Gregory Portera, Depeche Mode, Purple Disco Machine, Disclosure, New Order, Bastille, Gorillaz, Pet Shop, Florence & The Machine, Marina & The Diamonds.

Claptone 2020 roku rozpoczął od wydania nowej wersji hitu “Drop The Pressure”, reworku słynnego kwałka “You Ain’t The Problem” Michaela Kiwanuki oraz remiksu “Don’t Leave Me Lonely” Marka Ronsona.

Ostatnio zajmował się remiksowaniem utworu Dua Lipy “Physical” i Ava Max “My Head & My Heart”, a obecnie pracuje nad wydaniem nowego krążka, który pojawi się jeszcze w tym roku.