Polecamy

FOXES zapowiada nową EP-kę utworem dla babci!

Dziś Foxes zdradza szczegóły swojej nadchodzącej EP-ki „Friends In The Corner”, która ukaże się 1 kwietnia nakładem [PIAS] Recordings, a także udostępnia nowy singiel “Kathleen”, wyprodukowany przez Courage (Stormzy, MNEK, Ray BLK) i Charliego Hugalla (Halsey, Florence and the Machine).

Nowy singiel “Kathleen” jest odą artystki do jej babci Kathleen. Singel ukazuje się w momencie, gdy Wielka Brytania wychodzi z lockdownu i przygotowuje się do zobaczenia swoich dziadków po roku zachowania dystansu. Kathleen w latach 70-tych była polityczną aktywistką, feministką, oddaną ekolożką i nauczycielką angielskiego – jej wartości inspirowały Foxes (Louisa Rose Allen) od dzieciństwa, kiedy to babcia zachęcała ją do czytania poezji, pisania i zatracania się w powieściach, zasiewając ziarno, z którego Louisa wyrosła i stała się Foxes.

“Moja babcia zawsze dawała naprawdę dobre rady, więc podczas jednej z wizyt pomyślałam: ‘Dlaczego tego nie nagrywam? Kilka tygodni później w studio przeglądałam swoje notatki głosowe, przypadkowe melodie i teksty, które zapisałam i natknęłam się na jej mądre słowa. W ciągu 20 minut napisałyśmy ten utwór z jej wszystkimi radami zapisanymi w moich notatkach. Zachowałam to dokładne nagranie jej wypowiedzi na końcu piosenki. Bez niej nie byłabym autorką piosenek” – mówi Foxes.

Karierę w branży rozpoczęła w wieku zaledwie 19 lat. Z jej krytycznie przyjętym debiutanckim albumem „Glorious”, statuetką Grammy za utwór „Clarity” będący wynikiem kolaboracji z niemieckim producentem muzycznym Zeddem , supportami koncertów wielkich gwiazd i sześcioma singlami na liście top 40 w Wielkiej Brytanii, Foxes znalazła się czele popowej stratosfery. W 2017 roku zdecydowała, że nadszedł czas, aby wcisnąć pauzę i skupić się na połączeniu z samą sobą. „Friends In The Corner” EP jest ostatecznie o stawianiu czoła trudnym doświadczeniom, które doprowadziły ją do zatrzymania się. Na EP-ce znalazły się wcześniej wydane single: „Love Not Loving You”, „Friends In The Corner”, „Hollywood”, „Woman” oraz nowy singiel Kathleen wraz z akustycznymi wersjami „Friends In The Corner” i „Kathleen”.