Zobacz

Teledyski styczeń 2021, na które warto zwrócić uwagę

Za nami pierwszy miesiąc 2021 roku. Zebraliśmy kilka klipów polskich artystów, na które zwróciliśmy uwagę w styczniu. Większość z prezentowanych teledysków niesie jakiś ważny przekaz…

 

Miuosh feat. Nosowska – Klucze

reżyseria i scenariusz: Ralph Kaminski

Za scenariusz i reżyseria tego klipu odpowiedzialny był Ralph Kaminski, który zadbał również o dobór aktorów. Był to pierwszy teledysk, który Ralph zrealizował dla innego artysty. Sądzimy, że będzie to jeden z najlepszych klipów 2021 roku, a na pewno będzie jednym z naszych ulubionych. “Klucze” to singiel Miuosha, który nic nie promuje, jest po prostu wypuszczony z okazji pierwszej rocznicy wydania albumu “Powroty”. W piosence gościnnie pojawia się Katarzyna Nosowska, która jest także współautorką tekstu.


 

Daria Zawiałow – Kaonashi

reżyseria: Daniel Jaroszek

„Kaonashi” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album Darii Zawiałow. Teledysk opowiada ciężką historię małżeńską, w której kobieta pada ofiarą przemocy. Klip jest hołdem dla wielu anonimowych bohaterek, które dzięki swojej sile potrafiły wydostać się ze związków pełnych przemocy. W obrazku oprócz Darii Zawiałow wystąpił także Dawid Ogrodnik.


 

Organek – Walcz

reżyseria i scenariusz: Agata Trzebuchowska

Utwór “Walcz” jest częścią akcji informacyjnej Fundacji Człowiek dotyczącej bezpłatnej pomocy terapeutycznej osobom w kryzysie psychicznym, w tym poszkodowanym w wyniku obecnej epidemii COVID-19. Tomasz Organek wraz z przyjaciółmi opowiada trudną historię człowieka, która w okresie pandemii jest szczególnie ważna. Do numeru powstał teledysk, w którym wśród bohaterów, oprócz Organka, pojawia się Eliza Rycembel.


 

Patrick The Pan – Trochę mniej

scenariusz i animacja: Dawid Kamiński

“Trochę mniej” zapowiada czwartą płytę Piotra Madeja, która ukaże się latem tego roku. Piosenka jest swego rodzaju odpowiedzią na wydarzenia, które miały miejsce w 2020 roku. W tym czasie miało miejsce wiele negatywnych zdarzeń w Polsce i na świecie. Największą ulgę przynosi jednak odcięcie się od natłoku newsów i skupienie się na tym, co i kto jest z nami tu i teraz. Utwór został napisany wiosną zeszłego roku podczas lockdownu. Tanecznemu singlowi towarzyszy animacja autorstwa Dawida Kamińskiego. Całość ze sobą bardzo dobrze współgra.


 

Natalia Zastępa feat. Sonbird – Mantry

reżyseria: Piotr Smoleński

Utwór “Mantry” z gościnnym udziałem zespołu Sonbird zapowiada debiutancki album Natalii Zastępy. Piosenka opowiada o szybkim tempie naszego życia, które sami sobie narzucamy. Przez to łatwo gubimy gdzieś swoją indywidualność, próbując dogonić innych i narzucone nam wzorce. To wszystko sprawia, że czujemy się przytłoczeni i zwyczajnie zmęczeni. Warto zwolnić i “skończyć bieg na bieżni”, który ostatecznie prowadzi donikąd.


 

Jakub Skorupa – Pociągi towarowe

video: Jakub Skorupa

“Pociągi towarowe” są debiutanckim numerem Jakuba Skorupy – gitarzysty i wokalisty z zamiłowaniem do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń życiowych. Do piosenki powstał teledysk odwołujący się do wspomnień z przełomu wieków. “Dorastałem w latach 90-tych i tamten czas zostawił we mnie jakiś specyficzny ślad. W klipie do “Pociągów towarowych” chciałem zawrzeć tę nostalgię, ale także surowość tego okresu. Tę surowość słychać też w samym brzmieniu piosenki” – komentuje Skorupa.


 

Pola Rise & Andy Ward – We Are Done

reżyseria: Nata Szada

Teledysk do utworu “We are done” jest alegorią roku 2020. Obrazuje pandemiczną rzeczywistość i jej absurdy. Szaleńczy taniec bohaterów to symboliczne pożegnanie z minionym rokiem, sprzeciw i bunt przeciwko ograniczeniom oraz izolacji społecznej. W klipie wystąpili: Agnieszka Warchulska, Mariusz Drężek, Jakub Wieczorek, Jowita Kropiewnicka oraz Karol Biskup.