Zobacz

Kto wystąpi na gali Bestsellery Empiku 2020?

Widowiskowa oprawa muzyczna, obok zaskakującej oryginalnością scenografii i multimediów, to już znak rozpoznawczy tego corocznego wydarzenia. 9 lutego w futurystycznej przestrzeni studia Alvernia Planet odbędzie się gala Bestsellery Empiku 2020. Sprawdźcie kto wystąpi podczas wydarzenia.

Transmisja rozdania nagród dla twórców Bestsellerów i Odkryć Empiku 2020, a także Wydarzenia Roku, rozpocznie się we wtorek 9 lutego o godz. 20.15 na antenie TVN. Wydarzenie poprowadzi Marcin Prokop. Wcześniej, o godz. 19.45 na Facebooku Empiku rozpocznie się streaming, a w nim jeszcze więcej występów gwiazd oraz wywiady, komentarze i relacje zza kulis. Gospodarzami internetowej transmisji będą: Maciej Musiał i Gabi Drzewiecka.

Oryginalne interpretacje i remiksy znanych utworów wykona grono wykonawców reprezentujących różne pokolenia i style muzyczne. Zaplanowano prawdziwy muzyczny festiwal, w duetach i kolaboracjach usłyszymy: Katarzynę Nosowską, Darię Zawiałow, Tomasza Organka, PRO8L3M, sanah, Margaret, Martynę Jakubowicz oraz Kwiat Jabłoni i Vito Bambino. Na scenie wystąpią również artyści nominowani do muzycznych Odkryć Empiku – Król (za 2019 rok) i OKI (za 2020 rok).

“Za nami bardzo ciężki rok – możliwości działań artystycznych zostały zminimalizowane praktycznie do zera. Tegoroczna gala, która jak zawsze będzie światowej klasy widowiskiem multimedialnym, tym razem odbędzie się bez udziału publiczności, w odpowiedzi na aktualną sytuację. Skupimy się w stu procentach na widzu przed ekranem. Otwiera to dużo nowych możliwości, bardzo trudnych do osiągnięcia przy pełnej publiczności w studio. Razem z moim zespołem przygotowaliśmy futurystyczną podróż muzyczną, którą będą wytyczały znane utwory w nowatorskich aranżacjach. Odkryjemy nowe brzmienia na skalę niespotykaną dotąd w telewizji. Zaprosiliśmy do współpracy szereg wspaniałych artystów, którzy uświetnią to wydarzenie” – komentuje IGO.

To już 22. edycja wielkiego święta kultury i twórców. Bestsellery Empiku 2020 zostaną wręczone autorom najczęściej wybieranych książek, płyt i filmów ubiegłego roku. Wśród nominowanych w kategoriach muzycznych są między innymi: Katarzyna Nosowska, sanah, Mata, PRO8L3M, Kazik i Quebonafide. Laureaci odbiorą statuetki z rąk Meli Koteluk (Muzyka).

Podczas gali zostaną także ogłoszone Odkrycia Empiku 2020. Ta nagroda promuje młodych i zdolnych artystów, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje wizje, wyznaczając możliwe kierunki rozwoju w polskiej kulturze. Tym razem do Odkryć w kategorii muzyka nominowało jury, w którego skład weszli Beata Kozidrak, Tomasz Organek, Agnieszka Szydłowska oraz przedstawiciele Empiku Anna Maria Żurek i Dominik Sadowski. Szanse na odbiór tych statuetek mają Baasch, Coals, Błoto / EABS, OKI oraz Rosalie.