Posłuchaj

Low Island prezentują “Feel Young Again” i zdradzają szczegóły debiutanckiej płyty

W Wielkiej Brytanii rodzi się kolejny talent – oksfordzki kwartet Low Island zaczyna coraz bardziej przyciągać uwagę nie tylko fanów dobrych brzmień, ale też krytyków i dziennikarzy. Grupa ujawniła tytuł i datę premiery debiutanckiej płyty oraz podzieliła się kolejnym singlem.

Rok 2020 był pracowitym momentem dla Low Island. Wydali dwa nowe utwory oraz kilka live video. Jednak większość czasu poświęcili pracy nad materiałem, który swoją premierę będzie mieć już 16 kwietnia. Album zatytułowany będzie “If You Could Have It All Again”, będzie zawierać jedenaście numerów i ukaże się pod szyldem Emotional Interference, czyli wytwórni, którą do życia powołali sami muzycy.

Debiutancka płyta Low Island podsumowuje minione lata młodości, które w ich przypadku były wypełnione cyklicznymi konfliktami, bolesnymi stratami i nieszczęśliwą miłością. Jak zapowiada zespół, album będzie pełen tanecznych hitów i delikatniejszych, bardziej introspekcyjnych perełek łączących nieskazitelną elektronikę z wrażliwością art-rocka. Całość zapowiada kolejny singiel „Feel Young Again”, któremu towarzyszy klip w wersji live.

“Utwór „Feel Young Again” odnosi się do toksycznego związku, nie z osobą, ale z częścią siebie, która musi odpuścić. Ta część często sprawia, że cierpisz, ale z powodu zażyłości i strachu przed zmianą nie możesz z niej zrezygnować. Chodzi o wzięcie tej rzeczy, uczucia lub nastroju w ostatni taniec, zanim w końcu pozwolisz jej odejść” – wyjaśnia wokalista, Carlos Posada.