#Tygodniówka Debiuty Posłuchaj

O nich będzie głośno: Olivia Rodrigo

Ma zaledwie 17 lat a zdążyła już trafić na listę „Power of Young Hollywood List 2020” przygotowaną przez magazyn „Variety”. Jest również najmłodszą wokalistką, która trafiła na pierwsze miejsce na liście najgorętszych hitów Apple Music w Stanach Zjednoczonych. I to zaledwie dwa dni po premierze jej debiutanckiego singla!

Kim zatem jest ta dziewczyna? Olivia Rodrigo to wokalistka, kompozytorka oraz aktorka pochodząca z Kalifornii. Jest również gwiazdą serialu “High School Musical: The Musical: The Series”, gdzie nie tylko grała jedną z głównych ról, ale także brała udział przy tworzeniu soundtracku do serialu, pisząc swoje autorskie piosenki.  Już wtedy odniosła pierwszy sukces. Napisana przez Olivię do serialu piosenka „All I Want” trafiła na zestawienie Billboard Hot 100 oraz otrzymała złotą płytę w USA. Na całym świecie utwór przekroczył 200 mln streamów, a klip ma ponad 29 mln wyświetleń.

Jej najnowszy utwór “Drivers License” powstał spontanicznie. Po odebraniu długo wyczekiwanego prawa jazdy, dziewczyna usiadła przy pianinie i napisała o tym piosenkę. Wbrew pozorom nie opowiada ona jednak o możliwości prowadzenia auta.

“Kiedy pisałam „drivers license”, miałam złamane serce. Byłam bardzo zdezorientowana, na wielu poziomach. Możliwość przekucia tych kłębiących się emocji w piosenkę sprawiło, że wszystko stało się prostsze i jaśniejsze. Właściwie to chyba o to właśnie chodzi w komponowaniu. Nie ma nic lepszego niż siedzenie przy fortepianie w sypialni i pisanie bardzo smutnej piosenki. To jedno z najlepszych możliwych zajęć.” – mówi artystka.

Utwór wyprodukował Dan Nigro, współpracujący między innymi z Conanem Grayem, Lewisem Capaldim, czy  Carly Rae Jepsen. Prywatnie – Olivia jest fanką Taylor Swift co również można dostrzec w jej twórczości, zwłaszcza pod względem lirycznym.

W 2021 Rodrigo planuje wydać debiutancką EP-kę, którą napisała podczas lockdownu. Będzie to materiał w klimacie alt-popowym. My nie możemy się  już doczekać, a Wy?