Zapowiedzi

LASS wydaje debiutancki album

Debiutancki album LASS, zatytułowany  LOVEHOLIC*, nadchodzi wielkimi krokami. Artystka dzieli się jednym utworem tygodniowo, finalnie cała płyta będzie dostępna w serwisach streamingowych pod koniec stycznia.

“Dym”, “Katherine Is Innocent” i “Nothing Is Over” to trzy opublikowane do tej pory utwory z nadchodzącej płyty LASS. W “Nothing Is Over” LASS daje nam nadzieję na to, że to jeszcze nie jest koniec, że wszystko jest możliwe. Porywający rytm przenosi nas do pełnej dobrej energii opowieści o tym co jest trudne i ludzkie, o pragnieniach i fantazjach. Teledysk do utworu “Dym” powstał nad naszym polskim morzem i jest efektem współpracy sześciu kobiet. Piosenka oraz teledysk są pełne przenośni, zostawiających szeroki horyzont interpretacji. Historia pełna jest autentycznych emocji w kolorach od nude-szarości-blue po krystaliczno-intensywny-rażowy zachód słońca czy płonącą LASS. Z kolei w teledysku do “Katherine Is Innocent” autorka prowadzi przejmujący taneczny monolog, wyrzuconej przez morze kobiety, która w finałowych scenach płonie jak niebo. Jest to kolejny teledysk, w którym LASS pokazuje emocje używając do tego tańca.

“Miłość jest zbyt trudna by ją zrozumieć, ale na tyle pociągająco-piękna by chcieć jej doświadczać i o niej pisać. LOVEHOLIC* czyli uzależniony od miłości, ten który kocha za bardzo i ten, kto potrzebuje miłości. LOVEHOLIC* to płyta o momentach, samotności, uczuciach schowanych pod maską, o sercu zabójcy, namiętności, o łapaniu spadających z nieba gwiazd, o aksamitnej nocy we włoskim ogrodzie, o lepszej osobie, o wypełnionych pożądaniem Loveholic’ach uciekających przed sztormem oraz o tym, że to jeszcze nie jest koniec.”  – tak o nadchodzącej płycie mówi autorka.

Pod pseudonimem LASS kryje się artystka Kasia Klimczyk, polska piosenkarka, kompozytorka i producentka łącząca kobiecą wrażliwość z nowoczesnymi narzędziami muzyki elektronicznej. Zagrała kilkadziesiąt koncertów w Polsce, Nowym Jorku, Korei Południowej, Holandii, na Litwie i Słowacji, pojawiając się również na muzycznych festiwalach (Zandari Festa 잔다리페스타, Pohoda FestivalSoundrive FestivalLOFTAS, Jeju World Music Oreum FestivalSpring Break Festival).