#Tygodniówka Bez kategorii Posłuchaj

Tymek i Frank Leen w obronie praw kobiet

Sytuacja polityczna w kraju wisi na włosku. Napięcie unosi się w powietrzu – w związku z tym jedni wychodzą na ulice, inni zaś wywieszają w oknach flagi i plakaty będące symbolem sprzeciwu. Obojętny wobec ostatnich wydarzeń nie pozostał również Tymek (Tymoteusz Bucki), który po raz kolejny działa w dobrej sprawie.

Pare miesięcy temu artysta wypuścił charytatywną epkę “Vestige”z której cały dochód został przekazany na sprzęt medyczny i walkę z COVID-19. Wczoraj wieczorem na platformie Soundcloud pojawił się utwór, który Tymek i Frank Leen nagrali w celu okazania wsparcia dla ruchu społecznego Strajk Kobiet i sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji.

Piosenka – choć krótka – jest bardzo wymowna. Słychać w niej gniew, frustracje i przede wszystkim – brak zgody na to co się dzieje. Nie jest to rapowy utwór, a raczej rockowa przyśpiewka, z rapową wstawką, którą śmiało można nazwać wizytówką Tymka.

Współtwórca utworu – Frank Leen to młody artysta, o którym pisaliśmy na początku mają w “O nich będzie głośno” – wszystko wskazuje na to, że mieliśmy racje. Można przypuszczać, że rockowy klimat utworu to właśnie jego sprawka.

Nie mamy na razie informacji, czy utwór pojawi się na innych platformach streamingowych. Na ten moment jest to jednak pierwszy protest song, który powstał jako sprzeciw wobec obecnych wydarzeń. I za to chłopakom należą się ogromne brawa. Lody zostały przełamane – pozostaje pytanie czy ktoś jeszcze pójdzie ich śladem.

Charytatywną epkę “Vestige” wciąż możecie kupić pod adresem:

https://shop.freshndope.net/Tymek-Vestige-EP-Restock-p324

social media:

https://www.instagram.com/tymekjestemok/

https://www.instagram.com/frankleenbro/