Posłuchaj Premiera

Low Island z najnowszym singlem “Don’t Let The Light In”

Low Island to grupa pochodząca z Oksfordu. W jej skład wchodzi czwórka przyjaciół, którzy mimo tego, że znają się od dzieciństwa, zespół postanowili stworzyć zaledwie 4 lata temu. Jeżeli lubicie brzmienia łączące w sobie elementy elektroniki i poruszających ballad – Low Island to strzał w dziesiątkę.

Low Island ma na koncie aż 4 minialbumy. Ich najnowszy singiel “Don’t Let The Light In” – który ukazał się w poprzedni piątek zapowiada pierwszy pełnometrażowy krążęk zespołu.

Łącząc emocjonalne syntezatory, skaczące gitary i pulsującą elektronikę utwór opowiada o nieudanej próbie zachowania na dłużej momentu zakochania. “Głęboko zakochałem się w kimś, kto nie odwzajemnił mojej miłości, to zapoczątkowało wzorzec, który zaczął się nieustannie powtarzać – wspaniały początek, a potem gwałtowne zakończenie, jakby ktoś właśnie zgasił światło bez żadnego wyjaśnienia. To piosenka o próbach i porażkach w uchwyceniu tego początkowego momentu w czasie – naciśnięcia pauzy i przytrzymania ramy, zanim się rozpadnie”– wyjaśnia wokalista, Carlos Posada.

Ale historia “Don’t Let The Light In” się tutaj nie kończy. Zespół skończył nagrywanie utworu we Francji, dokładnie tego dnia, kiedy ogłoszono ogólnoświatowy lockdown. Kilka godzin później zespół wyruszył do rodzinnego Oksfordu.  W wyniku epidemii, zespół nie tylko zajął się muzyką, ale też nauko o tej branży. W taki sposób powstała ich własna wytwórnia – Emotional Interference, której celem jest danie zespołowi swobody w tworzeniu muzyki, podejmowania ryzyka i bycia w pełni niezależnym.

Utówór “Don’t Let The Light In” trafił także na ścieżkę dźwiękową gry “Fifa 2021”, gdzie możemy usłyszeć także Tame Impala, Royal Blood czy Glass Animals.

Premiera albumy Low Island zaplanowana jest na 2021 rok. Przygotujcie się!