SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj Zapowiedzi

O nich będzie głośno: przed wami Migekk

Wszystko zaczęło się od jazzowej zajawki. Tworzenie własnych instrumentali Migekk – czyli Adam Łochowski – rozpoczął ponad 3 lata temu grając na keyboyrdzie coś co nazywa dziś “fatalnymi improwizacjami”. 

“Z czasem zacząłem orbitować w stronę rapu i muzyki eksperymentalnej tworząc podkłady po losowe acapelle z internetu. Od czasu poznania się z grupą rapową Bypass Squad w 2018 miałem wreszcie okazję pracować z doświadczonymi raperami, dzięki czemu zebrałem się do tworzenia własnych wokali.” – mówi artysta. 

Podczas pracy nad pierwszym krążkiem Adama –  “Flex Tape” wokal był tworzony głównie dla frajdy. Pod koniec 2018 roku premierę miał drugi album artysty – “Natura 2000”, który w pewien swój sposób określa jego styl. Wraz z premierą “Natury 2000” Adam rozpoczął również tradycję robienia całościowych klipów do albumów. Zaczął także opowieść o mistycznych golemach, do których często nawiązuje w swoich utworach.

W 2019 roku Migekk wydał kolejny album – “Sztruks”, który nazywa interpretacją tego też materiału. 

“Od tego czasu główny kierunek wokalny zmienił się na autoterapię przy pomocy zawiłych metafor, gdyż jest to jedyny sposób i miejsce dla mnie by szczerze mówić o swoich uczuciach.” – tłumaczy artysta.

Dzięki singlowi “Mariaczi” nagranemu wspólnie z Kozą, Adamowi udało się pozyskać dużą liczbę nowych odbiorców. 

“W połączeniu z organizowanym przez siebie migekkoncertem w Teatrze Powszechnym w 2019 wydałem Sprzęgło EP gdzie najbardziej dotychczas otworzyłem się przed słuchaczami. Czułem że muszę z siebie wyrzucić wiele starych żalów, by móc je zaakceptować i rozwijać się jako człowiek i twórca.“

Od czasów “Sprzęgła” Adam wydał wiele singli eksperymentując zarówno pod względem wokalnym jak i producenckim. To lekkie utwory mające na celu rozluźnić atmosferę przed nadchodzącym, o wiele poważniejszym już albumem. 

“Od zawsze postrzegam się głównie jako producenta i staram się robić instrumentale których można słuchać bez żadnego tekstu. Wokal traktuje bardziej jako dodatkowy instrument mający na celu pomóc w przekazie emocji zawartych w instrumentalu, bądź do czystej zabawy językiem” – mówi Adam. I tak też jest. Bity tworzone przez Adama brzmiałyby dobrze nawet bez dogranego wokalu. Natomiast Migekk to również doskonały tekściarz. Mimo dość luźnej otoczki jego teksty są szczere, skłaniają do refleksji i przede wszystkim – bywają bardzo nieoczywiste – mimo to może się zdawać, że właśnie wtedy najlepiej trafiają w punkt.

W tym roku Migekk wyprodukował także instrumental do jednego z singli akcji Młode Wilki Popkillera a także brał udział w hot16challenge2 jako raper i producent.

“Obecnie w pracach mam nowy album GOLEMY będący zwieńczeniem sagi o tytułowych Golemach, których historię rozwijam od dwóch lat na przestrzeni wielu utworów. Są one oczywiście jedną wielką metaforą, której sens chce w pełni rozwinąć w tym projekcie. Nie dałem jeszcze planowanej daty wydania ponieważ zauważyłem że presja czasu ograniczała moje cele w przeszłości. Chciałbym stworzyć album którego słuchając nie czuję że mogłem coś zrobić lepiej i jest najbardziej kompletną wizytówką moich zdolności i ambicji.” – zdradza Migekk. 

Zapowiada również, że kiedy ustabilizuje się koncertowa sytuacja planuje migekkoncert2. “Przez ostatni rok wiele nauczyłem się w praktyce o organizacji koncertów/festiwali, więc z tą wiedzą chcę jeszcze bardziej rozwinąć teatralność moich występów na żywo by oferowały coś świeżego dla stałych słuchaczy gatunku.”

Informacje na temat nadchodzącego albumu oraz koncertów Migekka znajdziecie na jego social mediach:

https://www.instagram.com/migekk/

https://www.facebook.com/migkek/