SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Klip Zapowiedzi

Swiernalis zapowiada nowy album singlem “Wirus”

“Drauma”, wydany w 2016 debiutancki longplay Swiernalisa, niebawem będzie miał swojego następcę. Poznaliśmy kolejny singiel zapowiadający nowy album poznańskiego artysty.

Wirus to energetyczny utwór w konwencji rapowej, który nawiązuje do bragga – stylu skupiającym się na wychwalaniu swoich umiejętności i udowadnianiu wyższości nad innymi muzykami.

“Wirusa nie da się zniszczyć. Będzie długo czekał na moment, w którym dopuści się udanego ataku. Tak samo u ludzi te dwie cechy – cierpliwość i znajomość swoich mocnych cech, to zabójcza mieszanka. Bohater jest cichym towarzyszem najbardziej intymnych i sekretnych chwil i sytuacji, które definiują najważniejsze historie w życiu drugiej osoby. Szaleństwo i agresja, namiętność i motoryka, strach i pożądanie – to cechy wyznaczające kierunek utworu. Mocne bragga, szybki rytm i powtarzalność towarzyszą historii destrukcji, która nie musi zwiastować końca, bo Wirusa nie da się zniszczyć.” – tak o najnowszym utworze mówi Swiernalis.

Utworowi towarzyszy pełen emocji i intymności teledysk, który powstał w apartamencie na poznańskiej starówce, na dachu nieczynnego hotelu oraz w teatralnej klubokawiarni Placówka i kultowym klubie Dragon.

Premiera albumu “Psychiczny fitness” zaplanowana jest na 4 września. Artysta zdradził, że w czasie czteroletniej pracy nad płytą przeszedł ogromną przemianę – zarówno prywatną, jak i muzyczną. Wraca silniejszy, pewniejszy siebie, mniej melancholijny. Uprawiał nawiązujący do tytułu fitness psychiczny, który metaforycznie oznacza ćwiczenia nad własną psychiką, emocjami, panowaniem nad nimi i dawaniem sobie rady. Album ten będzie “agresywny w emocje”, które trzeba wziąć na swoje barki.

Tracklista prezentuje się następująco:
1. Tron
2. Ogrodnik feat. Piotr Rogucki
3. Vulgar
4. Tango
5. Pluszak
6. Piękno feat. szymonmówi
7. Wirus
8. Blizny
9. NGC 4388
10. Fetting feat. Żurkowski
11. Pergamin
12. Peryhelium feat. Joanna Bielawska