SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Bez kategorii Posłuchaj

O nich będzie głośno: poznajcie Frank Leen

Proszę o uwagę – projekt Frank Leen może mocno namieszać na polskim rynku muzycznym. Jego pomysłodawcą jest Tobiasz Fryzowicz, który muzyką zajmuję się od 10 lat. W 2010 roku, po kilku nieudanych próbach zostania mistrzem jazdy na BMX, Tobiasz zdecydował się sprzedać rower i kupić gitarę elektryczną. Dzisiaj jesteśmy świadkami jego debiutu. W tym momencie nasuwa się tylko jeden wniosek – była to znakomita decyzja.

Rodzice Tobiasza pochodzą z dwóch różnych światów. Z jednej strony klasyka ciężkich brzmień- ACDC, Led Zeppelin i Metallica – z zaś drugiej zespoły o znacznie delikatniejszym charakterze – U2, The Police, i Coldplay. Po maturze artysta przez 2 lata mieszkał w Oxfordzie, gdzie odkrył współczesną muzykę w stylu Future Bass, Deep House i Future House. Wszystkie te czynniki składają się w całość dzięki Frank Leen – jest surowa, rockowa podstawa, elementy elektroniki i cudowna energia, będąca wynikiem połączenia wszystkich gatunków, które przewijają się przez twórczość Tobiasza.

Oprócz gitary elektrycznej, artysta gra również na pianinie i basie. Jest także wokalistą, a od dwóch lat zajmuje się produkcją utworów w programie DAW.

Bardzo przydatna sprawa, jeżeli nie do końca potrafisz wyjaśnić kolegom z zespołu swojej wizji na piosenkę.Wtedy możesz stworzyć swój własny zespół! – mówi  Tobiasz.

Na platformach streamingowych dostępne są już dwa single Frank Leen – „Przestań Pytać” oraz “Ghost in My Town”. Frank Leen to projekt, który z pewnością wpadnie w ucho fanom Sama Fendera czy Welshly Arms. Jest też pewna “brytyjskość” w tych utworach, co można dostrzec szczególnie w drugim z nich.

Obecnie Tobiasz kończy pracę nad swoją pierwszą płytą pt. “Albina”.

Określiłbym ją jako taki sarkofag wspomnień. Tych bliskich i tych dalszych. Jak bardzo pędzimy za „czymś”,  zapominając o tym co jest tu i teraz. Warto doceniać chwile– tłumaczy artysta.

Od listopada 2019. roku projekt Frank Leen posiada także stały zespół do grania koncertów. Od tamtej pory chłopaki zaczęli regularnie spotykać się na próbach. Zatem gdy tylko sytuacja wróci do normy będzie można zobaczyć jak radzą sobie na żywo.

Już niedługo usłyszymy trzeci singiel będący zapowiedzią płyty “Albina”. Wszystkie informacje na temat albumu i działalności Frank Leen można śledzić na social mediach projektu:

Instagram: https://www.instagram.com/frankleen.music/

Facebook: https://www.facebook.com/Frank-Leen-103888837937211/