SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

#Tygodniówka Bez kategorii

Raperzy postanowili ratować świat czyli #Hot16challenge2

28 kwietnia na kanele SBM pojawił się pierwszy filmik z cyklu #Hot16challange 2. Pierwsza edycję wyzwania zainicjował 6 lat temu Solar. Akcja polega na nagraniu 16 spontanicznych wersów i nominowaniu kolejnych osób, które w ciągu 72. godzin mają stworzyć swoje filmiki.

Tym razem akcji towarzyszy dodatkowo zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na walkę z epidemią COVID-19 i wsparcie szpitali oraz pracowników ochrony zdrowia.

“Witam serdecznie społeczność internetu! Kto by się spodziewał, że tym razem #hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu, podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat. ” – pisze Solar na stronie zbiórki.

Do tej pory zebrana kwota wynosi ponad 290 tysięcy złotych – a ponad 1/3 tej kwoty, bo aż 100 tysięcy wpłacił nie kto inny a Filip Szcześniak, znany jako Taco Hemingway. Oprócz Solara i Taco w challenge’u wzięli na razie udział Mata, Białas, Bedoes, Lanek, Vito Bambino, a nawet Norbi. Natomiast zostało jeszcze kilka innych nominacji – między innymi dla Mike’a Posnera czy Snoop Dogga. Miejmy nadzieję, że ta informacja dotrze do nich jak najszybciej. A chłopakom z SBM gratulujemy świetnej inicjatywy – warto pomagać!

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge