SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj

“Wiosna” według zespołu The Cassino

Po “Zimie” przyszedł czas na “Wiosnę”. The Cassino to jeden z tych zespołów, o których niebawem może być głośniej. Grupa zaprezentowała właśnie swój premierowy utwór, który jest także początkiem współpracy z Fonobo Label. 

The Cassino to zespół, który powstał z inicjatywy trzech kumpli – Huberta Wiśniewskiego (wokal, gitara), Michała Badeckiego (bas) i Piotra Dawidka (perkusja). Dali o sobie znać dwoma EPkami “The Cassino” oraz “Zima”. Wspomniane wydawnictwa zapewniły im miejsce na trasie Męskiego Grania w 2019 roku oraz kontrakt płytowy. Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się z bluesem i funkiem. Słychać w niej również inspiracje wyspiarskim indie rockiem. Mimo wielu inspiracji zespół zachowuje indywidualny charakter twórczości. Stawia na emocje i szczerość, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta.

Zespół nawiązał współpracę z wytwórnią FONOBO Label i to pod jej skrzydłami ukaże się debiutancka płyta The Cassino. Właśnie jej przedsmak, czyli lyric video do nowej piosenki “Wiosna”. “Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie będzie to dla Was chwila wytchnienia, a “Wiosna”, nie tylko w dosłownym sensie, wkrótce nadejdzie.” – komentuje zespół na swoim kanale.