SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj

Projekt PUCH. – Puchała i Sotomski z nową muzyką

„Co?” to pierwszy singiel wrocławskiej grupy PUCH., nowego tworu Michała Puchały i Jacka Sotomskiego. Do utworu powstał teledysk przedstawiający problemy życia codziennego. Życia z czasów przed zarazą.

PUCH. to fantasmagoryczny projekt autorstwa Michała Puchały (znany z zespołu Muchy) oraz Jacka Sotomskiego (m.in. KOMPOPOLEX Ensamble i sultan hagavik). Jak sami mówią, w muzyce nie ma dla nich żadnych ograniczeń. Słychać to zresztą w pierwszym singlu „Co?’ wydanym nakładem wytwórni Saints Of Suburbia. To spotkanie indie rockowej przebojowości z pełną glitchy, industrialną elektroniką, która jest już chyba znakiem rozpoznawczym Jacka. Za produkcję utworu odpowiedzialny jest Marcin Bors, natomiast teledysk jest koncepcją Michała.

Klip dość ciekawy, bo przedstawia wszelkie troski życia codziennego. Niestety, życia z czasów przed zarazą. Wiele spraw zeszło od tego czasu na plan dalszy. Gdy jednak świat upora się już z koronawirusem, warto będzie przypomnieć sobie priorytety. Na ten moment nie wiemy czy utwór jest częścią większego planu w postaci albumu, stadionowych sold outów czy akcji promocyjnej Coca-Coli. Mamy jednak nadzieję, że już niebawem usłyszymy więcej o tym projekcie.