SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale

Enea Edison Festival 2020: Artur Rojek, Ralph Kaminski, sanah pierwszymi ogłoszonymi artystami

Trzecia edycja Enea Edison Festival – Taste The Music 2020 odbędzie się w dniach 24-25 lipca w podpoznańskim Baranowie. Pierwszymi ogłoszonymi artystami są Artur Rojek, Ralph Kaminski i sanah. 

Karnety i jednodniowe bilety na festiwal są już dostępne w sprzedaży. Enea Edison Festival – Taste The Music, to muzyczne spotkania w rytmach wysmakowanych dźwięków polskich przebojów. Wydarzenie odbywa się nad Jeziorem Kierskim. W ubiegłym roku nowością festiwalu była dodatkowa Leśna scena, na której wystąpili między innymi: Sonbird, Marcelina czy tęskno.

Poznajcie pierwszych ogłoszonych artystów tegorocznej edycji festiwalu:

Artur Rojek – lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju. W 2014 roku ukazała się jego solowa płyta „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Wydawnictwo pokryło się dwukrotną platyną, a płyta otrzymała Fryderyka w kategorii Album Roku. W ubiegłym tygodniu premierę miała druga płyta artysty „Kundel”, którą promują single „Sportowe życie” oraz „Bez końca”.

 

 

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Po powszechnie uznanym debiucie „m o r z e” czas na jego następcę. Płyta „Młodość” miała swoją premierę 22 listopada 2019 roku i spotkała się z doskonałym przyjęciem zarówno fanów Ralpha jak i recenzentów muzycznych.

 

 

sanah to debiutantka, której twórczość poleca w swoich mediach społecznościowych sam Dawid Podsiadło. Przebojem “Szampan” prędko zyskała popularność, a utwór trafił na listy największych rozgłośni radiowych w Polsce. Warto zainteresować się EP-ką artystki „ja na imię niewidzialna mam” jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu.