SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Idź na koncert Zapowiedzi

WROsound 2020: trzech kolejnych artystów w line-upie!

Meek Oh Why?, MIN t i Thylacine – to kolejni artyści, których już w lipcu usłyszymy w ramach festiwalu WROsound. Artystyczny rap, lokalna bohaterka i cudowne dziecko francuskiej elektroniki… czy można chcieć więcej? Przedstawiamy nowe sylwetki w line-upie.

Gdynia od wielu lat ma swojego Open’era. Katowice mogą poszczycić się OFF Festivalem, Nową Muzyką, jak również Festem, który już pierwszą, zeszłoroczną edycją wyraźnie zaznaczył obecność na rynku. Podobnie Poznań wprowadził na salony Spring Breaka, Kraków Unsounda, Warszawa też ma swój festiwal… tylko we Wrocławiu jakby od wielu lat wielka luka. Wszystko wskazuje na to, że WROsound po wprowadzanych od kilku edycji zmianach w formacie, ma potencjał, by stać się najważniejszą imprezą Dolnego Śląska. Z solidnym line-upem, z wyjątkowym miejscem, ze świetną organizacją. W tym roku w programie znajdzie się 14 polskich i zagranicznych artystów, którzy w większości zaprezentują przed publicznością swój nowy materiał. Poza tym tegoroczna edycja potrwa jeden dzień dłużej, dzięki nowej inicjatywie jaką jest koncert zamknięcia. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy gwiazdą tego wieczoru będzie Woodkid. Dziś poznaliśmy trzech kolejnych artystów, których sylwetki postanowiliśmy wam bliżej przedstawić.

Meek Oh Why?

Meek, Oh Why?, czyli pięcioosobowy zespół o unikatowym brzmieniu, balansujący pomiędzy wpływami muzyki elektronicznej, hip-hopu i nowoczesnego jazzu. Lider zespołu Mikołaj Kubicki odpowiedzialny za muzyczno-słowną całość, jest wokalistą i trębaczem, a oprócz niego w skład zespołu wchodzą: Mateusz Hulbój (wokal, elektronika live), Wawrzyniec Topa (basówka, synthy basowe), Maciej Porada (piano, elektronika live), Karol Szczygieł (pad perkusyjny, crash, elektronika live). Ich ostatni album „Zachód” ukazał się pod koniec zeszłego roku nakładem Asfalt Records. Wydawnictwo promuje teledysk do tytułowego singla w reżyserii Olgi Czyżykiewicz, w którym usłyszymy gościnnie Sarsę oraz trio Hyper Son.

MIN t

Martyna Kubicz znana jako MIN t to kompozytorka, pianistka, producentka i wokalistka. Jako wykonawczyni (a także jako autorka wszystkich kompozycji w swojej solowej karierze)w stu procentach oddaje się brzmieniu. Jej debiutancki album pt. “Assemblage” znalazł się w podsumowaniach najlepszych płyt 2017 roku wielu polskich mediów muzycznych. W 2018 roku została wyróżniona przez Gazetę Wyborczą zajmując drugie miejsce w Plebiscycie Sanki (polskim odpowiedniku BBC Sound Of…). O ile na debiutanckim albumie większość piosenek zawierała żywą perkusję czy psychodeliczne brzmienie gitar, tak nowością w 2019 roku był powrót ku subtelniejszej formie wyrazu opartej o elektronikę (choć i tu nie brakuje dynamicznych zmian tempa).  Jej ostatni singiel „No One Else” – z obrazującym go teledyskiem stworzonym we współpracy z Lumikko  –  jest zapowiedzią jej kolejnych planów wydawniczych.

Thylacine

Swój pierwszy album “Transsiberian”, nagrał w 2015 roku w pociągu łączącym Moskwę z Władywostok. Aby zrealizować drugi album Thylacine kupił przyczepę kempingową, którą przebudował na swoje mobilne studio i wyruszył do Argentyny. Trzy miesiące i dziesięć tysięcy kilometrów później album koncepcyjny “Roads vol. 1” był gotowy do wydania. W swojej twórczości łączy zwiewne melodie przywodzące na myśl muzykę zespołu Moderat, słoneczny dotyk Nicoli Cruz i moc muzyki techno Paula Kalkbrennera. Nowe wydawnictwo stanowi pierwszą część kolekcji, którą 26-letni artysta planuje poszerzać w przyszłości w miarę kolejnych podróży. Mamy nadzieję, że jego wędrowne studio, które zostało pomysłowo wyposażone w panele słoneczne, pozwoli mu dotrzeć jak najdalej.