SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj Zobacz

Noel Gallagher z nowym singlem. Posłuchajcie „Blue Moon Rising”

 „Blue Moon Rising” to tytułowy utwór z nadchodzącej EP-ki zespołu Noel Gallagher’s High Flying Birds. To także powrót Brytyjczyka do eksperymentów z muzyką klubową. Premierze singla towarzyszy teledysk w reżyserii Dana Cadana.

Post-oasisową twórczość Noela Gallaghera można lubić lub nie. Nie można mu jednak odmówić pomysłowości i konsekwentnego parcia do przodu. W przeciwieństwie do jego młodszego brata, który  karierę oparł na odcinaniu kuponów od twórczości macierzystego zespołu. To nie jest i nigdy nie będzie muzyka dla wszystkich, a w szczególności dla fanów Oasis. Nic nie zapowiada cudownego reunionu, więc pozostaje wam wybór między odgrzewanymi kotletami Liama, a powiewem świeżości, który wniósł na scenę britpopową High Flying Birds.

Tym razem singiel „Blue Moon Rising” zwiastujący czwarte w ciągu dwunastu miesięcy wydawnictwo zespołu. Tytułowy utwór EP-ki, która ukaże się 6 marca nakładem Sour Mash Records. To nie lada gratka dla fanów kolaboracji Noela z grupą The Chemical Brothers. „Blue Moon Rising” to taneczny, utrzymany w klubowej estetyce kawałek, przywołujący na myśl takie przeboje jak „Setting Sun” czy „Let Forever Be”. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Dana Cadana, znanego m.in. ze współpracy przy filmach Guya Ritchiego „Przekręt” i „Porachunki”. Jak dodaje Noel Gallagher: „To jak udało się nam połączyć inspiracje Metallicą, The Jesters of Malice, Mantovani, Robinsonem Crusoe, jak również Bobem Marleyem i The Wailers… nie mam zielonego pojęcia. Poza tym to zdecydowanie nie jest piosenka o Manchester City”.