SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Idź na koncert Zapowiedzi

WROsound 2020: Woodkid pierwszym headlinerem!

Pierwsze ogłoszenie i od razu z najwyższej półki – Woodkid headlinerem tegorocznej edycji WROsoundu! Po sześciu latach artysta powróci do Wrocławia ze swoim najnowszym albumem. Jego występ zaplanowany jest na 19 lipca w ramach koncertu zamknięcia.

Yoann Lemoine, działający pod pseudonimem Woodkid, to człowiek wielu talentów, a jego twórczość obejmuje zarówno dziedziny muzyki, wideo, jak i sztuk graficznych. W 2011 roku ukazała się jego pierwsza EP-ka “Iron”, a tytułowy utwór, który znalazł się również na jego debiutanckim albumie “The Golden Age” (2013), szybko stał się popkulturowym fenomenem. Kawałek wykorzystywano zarówno w grach komputerowych, jak i muzyce (numer samplował sam Kendrick Lamar w “The Spiteful Chant” na albumie “Section.80”). Podobnym sukcesem okazał się utwór „Run Boy Run”, który do dziś jest najwyżej plasowanym singlem Woodkida.

Artysta zyskał również sławę jako reżyser klipów muzycznych i konceptów wizualnych. Oprócz własnych, fenomenalnych teledysków, stworzył także videoklipy dla Taylor Swift, Lany Del Rey, Pharrella, Drake’a czy Harry’ego Stylesa. W 2020 roku ukaże się nowy album Woodkida, który artysta zaprezentuje 19 lipca w ramach koncertu zamknięcia wrocławskiego festiwalu WROsound. Wcześniej w tym roku, bo 19 maja, Lemoine zagra wyprzedany koncert w warszawskiej Stodole. Wszystko wskazuje na to, że wrocławski występ będzie ostatnią szansą, by w tym roku zobaczyć artystę na koncercie w kraju nad Wisłą. Pierwsza pula biletów na koncert zamknięcia 19.07 (99 PLN) oraz 3-dniowych karnetów (249 PLN) w sprzedaży od 3 lutego.