SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Zobacz

Nowy audiowizualny projekt O.S.T.R.-ego

Album “Gniew” ukaże się już 27 lutego nakładem wytwórni Asfalt Records. Tym razem łódzki raper postawił na nietypowy sposób promocji swojego materiału, bo za pomocą filmu fabularnego. Za realizację projektu odpowiedzialny jest Błażej Jankowiak ze studia 9LITER.

O.S.T.R. przyzwyczaił nas do kreatywnego wydawania swoich płyt. Czasem w nietypowym pudełku. Innym razem chowając dodatkowy krążek pod drugim dnem lub dorzucając skany zdjęć rentgenowskich swoich płuc. To wszystko już było i czasem zastanawiam się czy ta pomysłowość ma swoje granice. Czy w końcu z braku laku przydarzy się projekt zamknięty w tradycyjnym jewel case’ie jak za starych dobrych czasów. Wszystko wskazuje, że jego najnowszy album, czyli “Gniew” może okazać się najbardziej złożonym projektem w jego dotychczasowej karierze. Być może bardziej efektywnym od przełomowego wydania płyty “Tylko dla dorosłych”. Zacznijmy od samej płyty, którą można zakupić w trzech różnych wariantach – limitowaną, kolekcjonerską i standardową. Każda różni się okładką i bonusami, które znajdziecie w pudełku. Najciekawszą nowością jest jednak promujący wydawnictwo film fabularny.

Obraz “Gniew” w reżyserii Błażeja Jankowiaka to coś więcej, niż zbiór teledysków do każdego z utworów. To pełnometrażowy film fabularny w całości oparty na muzyce z najnowszej płyty O.S.T.R.-ego. Rzecz podzielona jest na rozdziały, które raper będzie regularnie publikował w sieci do premiery albumu. Pierwszy, 15 minutowy rozdział filmu obejmuje cztery premierowe nagrania z albumu “GNIEW”, w tym “Paranormalny” z gościnnym udziałem Kalego. W filmie występują Eliza Rycembel (nominowana do Oskara za film “Boże Ciało”), Eryk Lubos (“Ślepnąc od świateł”, “Psy 3”) i Marcin Gutkowski. Na kanale YouTube Asfalt Records emisja miała miejsce równo o północy, równolegle z nowymi singlami w serwisach streamingowych.