SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj Zapowiedzi

Nie tylko Paramore. Hayley Williams prezentuje solowy debiut!

“Simmer” to pierwszy singiel z nadchodzącej, solowej płyty Hayley Williams pt. “Petals For Armour”. Pierwsze wydawnictwo artystki bez udziału członków zespołu Paramore ukaże się 8 maja nakładem Warner Music.

Nie wszyscy się tego spodziewali, a jednak! Gdy Paramore zrobiło sobie przerwę, Hayley postanowiła wykorzystać to w najlepszy możliwy sposób – nagrawyjąc swój solowy debiut. Choć w przypadku artystki, która jest na scenie od 16 lat, “debiutancka płyta” brzmi dość abstrakcyjnie, to rzeczywiście jej pierwszy projekt firmowany wyłącznie własnym nazwiskiem. Brudniejszy, mroczniejszy i bardziej odważny w porównaniu do dokonań jej macierzystej formacji. Taki też jest pierwszy singiel promujący “Petals For Armour”, czyli “Simmer”. Przebojowy, choć to melancholijna, electrobassowa produkcja. Poza tym tekst jest pełen gniewu i rozliczeń nic niewartych relacji. A jednak chce się to zapętlać, chce się do tego tańczyć… chce się jeszcze więcej!

„Tytuł to Petals For Armour, bo myślę, że moją mantrą jest próba pozostania delikatnym w naprawdę, naprawdę twardym świecie. Odczuwaj ból i pozwalaj, aby wszystko to przyszło do ciebie. Wykorzystaj to i stwórz coś, co może to wszystko odkupić, nawet jeśli jest to z początku brzydkie” – tak Hayley tłumaczy ideę albumu. Jego premiera zaplanowana jest na 8 maja. Wydawnictwo ukaże się nakładem Warner Music.