SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj Zapowiedzi Zobacz

King Krule z nowym singlem. Posłuchaj „(Don’t Let The Dragon) Draag On”

Archy Marshall powraca ze swoim kolejnym albumem. Wydawnictwo pt. „Man Alive!” ukaże się 21 lutego nakładem Crash Records. Pierwszym zwiastunem płyty jest singiel „(Don’t Let The Dragon) Draag On”, do którego powstał teledysk inspirowany twórczością Carla Theodora Dreyera.

Historia tego utworu jest dłuższa, niż mogłoby się wydawać. W październiku 2015 podczas koncertu King Krule’a w Miami, zebrani mogli usłyszeć niepublikowany wcześniej kawałek. Mowa o kompozycji „Blue Stained Sheets”, która ku zdziwieniu wszystkich fanów, nie znalazła się na wydanej dwa lata później płycie „The Ozz”. Wielu zdążyło zapomnieć o istnieniu tego utworu, jednak dwa miesiące temu w sieci pojawił się 16 minutowy film prezentujący niedokończone wersje nowych utworów artysty. Wśród nich utwór „(Don’t Let The Dragon) Draag On”, który brzmiał jakoś dziwnie znajomo. Oczywiście jest on stworzony na bazie dawnego „Blue Stained Sheets”, oparty na tym samym riffie, jednak nieco spowolnionym. Zachowały się również fragmenty tekstu. Dziś „(Don’t Let The Dragon) Draag On” jest już pełnowymiarowym singlem promującym nadchodzący album Archy’ego pt. „Man Alive!”. Tytuł utworu zainspirowany jest popularną kreskówką „Pora na przygodę”, natomiast sam tekst zawiera nawiązania do filmu René Lalouxa „Dzika planeta” z 1973 roku.

To nie koniec filmowych inspiracji Anglika. W raz z premierą singla w sieci pojawił wyreżyserowany samodzielnie teledysk inspirowany filmem „Męczeństwo Joanny d’Arc” autorstwa Carla Theodora Dreyera. Z pozoru trzy różne dzieła kinematografii – a jednak łączy je surrealistyczna wizja autorów, by opowiedzieć z pozoru prostą historię, w możliwie najmniej konwencjonalny sposób. Taki też jest ten utwór. Pozostałe 13 utworów wchodzących w skład płyty „Man Alive!” usłyszymy już 21 lutego! Jak dodaje autor – „Najnowsza płyta jest zbiorem migawek historii życia codziennego. Teraz czuję się już lepiej w życiu. Nie piję ani nie palę, kiedy jestem na północnym zachodzie, więc jestem całkiem czysty. Znudziło mnie to, ale o tym jest większość albumu! Trudno powiedzieć dokąd teraz zmierzam, co robię i co będę robić dalej. Czy wciąż będę czuł się zobowiązany do odgrywania nowo odkrytej roli i odpowiedzialności”.