Debiuty Posłuchaj Zapowiedzi

Bloom prezentuje swój pierwszy singiel!

Niektórzy czekali na to od dłuższego czasu. Pozostali też, ale jeszcze o tym nie wiedzą. Pochodząca z Słupska grupa Bloom zaprezentowała światu swój pierwszy singiel! Utwór pt. „Hide And Seek” zapowiada ich debiutancki album, który ukaże się jeszcze w tym roku.

To najnowsze odkrycie polskiej sceny indie rockowej. Szerszej publiczności zaprezentowali się jako support na jesiennej trasie zespołu Noże. Od tego czasu ich kariera nabrała rozpędu. Dziś dzielą się pierwszym singlem promującym ich debiutancki album. Utwór pt. „Hide And Seek” czerpie ze wszystkiego co najlepsze w już prawie sześćdziesięcioletniej tradycji rocka alternatywnego. Dryfuje gdzieś pomiędzy echami sceny nowojorskiej końcówki lat 70., a bardziej współczesnymi brzmieniami spod znaku Garage Rock Revival. Ponadto mamy tu damski wokal, którego na polskiej scenie gitarowej jest ciągle mało. Za granicą się już obudzili, może wypadałoby aby Polska też otworzyła oczy?

Zespół pracuje nad swoimi kolejnymi kompozycjami w łódzkim Tonn Studio pod okiem Gorana Soboty. Ich najważniejszym celem na rok 2020 jest premiera pełnowymiarowego albumu. Kiedy to nastąpi? Na to pytanie nie potrafi odpowiedzieć jeszcze nikt. Możemy się jednak spodziewać kolejnej dawki solidnego, indie rockowego grania oraz większej ilości koncertów poza rodzinnym Słupskiem.