Debiuty Posłuchaj

O nich będzie głośno: przed wami J.Wise!

Przypuszczam, że o nim nie tylko będzie głośno, ale w następnych miesiącach mocno namiesza na rynku muzycznym. Kolejnym bohaterem naszego cyklu jest J.Wise, nowy nabytek wytwórni Fonobo. Posłuchajcie jego debiutanckiego singla pt. „Tears”.

Niektórym z was nie jest to postać całkowicie nieznana. J.Wise zasłynął przede wszystkim jako współzałożyciel i frontmen grupy The Suns. I o ile The Suns był ukojeniem dla sierot po The White Stripes, tym razem dostajemy polską wersję Hoziera. Albo może wyobrażenie tego czym mógłby być Hozier, gdyby wydał kilka lepszych piosenek. W każdym razie utwór „Tears”, który jest debiutanckim singlem J.Wise’a, powinien przypaść do gustu fanom (fankom?) romantycznego Irlandczyka. Sam utwór napisany jest w formie listu, poruszającego problem życia we własnym cieniu. Jest jakby próbą zrozumienia samego siebie i poszukiwania sensu dalszej egzystencji.

Nadchodząca płyta pt. „Stories” będzie zbiorem przeżyć z okresu ostatnich dwóch lat życia artysty. Taki jakby pamiętnik. „Tak jak we wszystkich aspektach mojego życia, postawiłem tu na autentyczność i prawdę. Wszystkie utwory są oparte na moich przeżyciach, refleksjach i skupiają się na emocjach. Dlatego album celebruje miłość, odnosi się z szacunkiem do smutku i opowiada o walce z własnymi słabościami” – dodaje J.Wise. Jest on autorem wszystkich tekstów, natomiast przy komponowaniu muzyki pomagał mu Andrzej Izdebski, który tchnął życie w ten projekt. Na razie nie wiemy, kiedy będziemy mogli posłuchać już całego albumu. Mamy jednak nadzieję, że do ujawnienia daty jest już bliżej, niż dalej.