Zapowiedzi Zobacz

Algiers z ekspresjonistycznym teledyskiem do nowego singla

Album „There Is No Year” ukaże się już w przyszłym tygodniu. Nim jednak przyjdzie nam spędzić z nim kilka niezapomnianych momentów, zapoznajemy się z jego najnowszym singlem pt. „We Can’t Be Found”. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Iana Cone’a, który prezentujemy poniżej.

To będzie prawdopodobnie najlżejsza płyta w dorobku Algiersów. Przede wszystkim w porównaniu do albumu „The Underside Of Power”. Ten niektórych mógł odrzucić swoją quasi-punkową, eksperymentalną formą. Debiut był znacznie prostszy w odbiorze, choć też mający swoje momenty. Zdarzyły się tam kompozycje zdecydowanie odchodzące od konwencji typowego utworu słowno-muzycznego. Trzeci album zdaje się być pod tym względem rewolucyjnym. Zdecydowanie przyjemniejszym w odbiorze. Tak przynajmniej wnioskuję po dwóch pierwszych singlach. Bluesowy „Dispossesion” jest jakby modernistyczną wersją Marvina Gaye’a z najlepszego okresu. Z kolei „We Can’t Be Found” to rasowy pop rockowy przebój, jakiego dotąd zespół z Atlanty nie popełnił. Może to tylko zabawa formą? Może panowie nagrali możliwie najbardziej eksperymentalny, hardcore’owy materiał, a single w żaden sposób nie oddają pełni charakteru nowego albumu? Dowiemy się już 17 stycznia.

Do utworu powstał ciekawy teledysk w reżyserii Iana Cone’a, zainspirowany klasycznym kinem abstrakcjonistycznym. O pracy nad klipem opowiedział gitarzysta zespołu – Lee Tesche: „Zawsze uważam, że najbardziej udane teledyski są refleksyjne i oddają nastrój utworu słuchaczowi nad wszystkim innym. W tym przypadku współpracowaliśmy z artystą Lloydem Benjaminem, starając się ująć niektóre jego rzeźby w bardziej abstrakcyjny sposób, nawiązując do miejskich, dystopijnych krajobrazów znalezionych w niemieckich filmach ekspresjonistycznych z lat 30. XX wieku. Rezultat ma być gdzieś pomiędzy niepokojącymi pracami Dariusza Khondji a scenografią „Gabinetu” Dr. Caligari czy też „Metropolii” Fritza Langa”. Efekt możecie obejrzeć poniżej.