Debiuty Posłuchaj Zapowiedzi

Poznajcie Hamerkop, nowy projekt Annabel Alpers!

Annabel Alpers, znana szerszej publiczności jako Bachelorette, prezentuje swój nowy projekt. Hamerkop to duet, który artystka współtworzy z perkusistą i producentem Adamem Cooke’iem. Ich debiutancka płyta ukaże się już 7 lutego nakładem Drag City Records.

Bachelorette pojawiła się na scenie muzycznej w 2004 roku. Od tego czasu zasłynęła z kreatywnego łączenia psychodelicznych brzmień lat 60. z muzyką folkową Maorysów. Na swoim koncie ma trzy studyjne albumy, z którymi występowała nie tylko w rodzimej Nowej Zelandii, ale również na terenie całej Europy. W 2010 roku odwiedziła także Polskę, w ramach trasy promującej płytę „My Electric Family”. Jej ostatnie wydawnictwo zatytułowane po prostu „Bachelorette” ukazało się rok później. Od tego czasu słuch po niej zaginął.

Na początku zeszłego roku artystka ogłosiła swój powrót. Co ciekawe, nie jako Bachelorette, a Hamerkop. To nazwa duetu, który artystka współtworzy z Adamem Cooke’iem – producentem zespołów takich jak Beach House czy Future Islands. Ich muzyka to połączenie chwytliwych melodii znanych z poprzednich projektów Annabel oraz eksperymentalnej, minimalistycznej elektroniki, która stała się znakiem rozpoznawczym Adama. Ich pierwszy album „Remote” ukaże się 7 lutego, nakładem oficyny Drag City Records. Pierwszym singlem Hamerkop jest utwór „We Can Wing”. Jak tłumaczą autorzy – kompozycja powstała z dźwięków wydanych przez ptaki, niemowlęta, dzwony i ognisko.