Posłuchaj Zapowiedzi

Już w lutym Komety wyruszą w kolejną podróż!

“Alfa Centauri”, bo taki tytuł nosi nadchodząca płyta Komet, ukaże się już 14 lutego nakładem Thin Man Records. Jak dodaje Lesław Strybel, lider zespołu – to najważniejsze wydawnictwo w karierze grupy.

Pierwsze informacje na temat płyty “Alfa Centauri” pojawiły się pod koniec 2016 roku. Jak się jednak okazuje, pierwsze prace koncepcyjne nad materiałem rozpoczęły się nawet pięć lat temu. Zespół postawił sobie najwyższą możliwą poprzeczkę do przeskoczenia – nagranie płyty idealnej. Nic więc dziwnego, że na premierę płyty czekamy już tak długo. Szczęśliwie płyta jest już w tłoczni i spokojnie czeka na 14 lutego. “Sam nie mogę w to uwierzyć, tyle czasu poświęciliśmy tej płycie. Jestem wrakiem człowieka przez te wszystkie dylematy, ważne decyzje, których nie da się już potem zmienić. Wiele piosenek odrzuciliśmy, jedną z nich w ostatniej chwili” – powiedział Lesław w jednym z ostatnich wywiadów.

“Nadal mentalnie jesteśmy zespołem punkowym, zbuntowanym, jesteśmy w kontrze i undergroundzie. Być może dźwięki nie są już punkowe, ale stan umysłu taki pozostał. Na płycie znajdą się osobiste historie, te o miłości, ale częściej o samotności” – dodaje. Jak dotąd album promują trzy utwory – “Upiory w szuwarach”, “Na sprzedaż” i “Dominika się waha”, będące esencją brzmienia i pikiem możliwości Komet. Ostatnim singlem wypuszczonym jeszcze przed premierą będzie “Gdańsk, Sopot, Gdynia”, do którego powstał już teledysk w reżyserii Kuby Dąbrowskiego. Premiera klipu 3 lutego!