SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj Zapowiedzi

The Strokes z zapowiedzią nowego albumu!

Wiadomość ogłosił Julian Casablancas podczas sylwestrowego występu w Brooklynie. Zebrana w Baraclays Center publiczność miała okazję usłyszeć przedpremierowo jeden z utworów. Fragment występu prezentujemy wam poniżej.

Spekulacje o nowym albumie Strokesów pojawiają się od kilku lat. Przybrały jednak na sile wraz z zeszłorocznym powrotem zespołu do koncertowania. Podczas letniej trasy Julian Casablancas z ekipą odwiedzili również Polskę. To w ramach festiwalu Open’er, na którym udowodnili, że są w co najmniej tak dobrej formie, jak jeszcze dekadę temu. Po serii dobrze ocenianych przez publiczność i krytyków występów, przyszedł czas, by podzielić się ze światem czymś nowym. Album, którego tytuł pozostaje nadal tajemnicą ukaże się w 2020 roku. Taką wiadomość przekazał publiczności Julian podczas ostatniego koncertu w brooklyńskim Baraclays Center. Ponadto zespół wykonał przedpremierową wersję utworu „Ode To The Mets”, która według zapowiedzi wokalisty będzie pierwszym z singli promujących to wydawnictwo.

Na dokładniejsze informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na razie możemy powiedzieć, że utwór swoim klimatem przypomina raczej dokonania z dwóch ostatnich, niż trzech pierwszych płyt, co pewnie rozczaruje wielbicieli brzmień z pod szyldu garage rock revival. Przypominamy jednak, że ostatni album pt. „Comedown Machine” ukazał się w 2013 roku, więc dla spragnionych nowych dźwięków fanów to nie lada gratka. Poniżej znajdziecie wykonanie nagrane przez jednego z fanów, które pojawiło się w serwisie YouTube chwilę po koncercie.