SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Klip Posłuchaj Zapowiedzi

Pezet z hołdem dla starych czasów i starego hip-hopu

Utwór “Intro” jest kolejną zapowiedzią pierwszego od siedmiu lat albumu warszawskiego rapera. Premiera “Muzyki Współczesnej” już 27 września!

“Płyta jest inspirowana latami 90-tymi. Nie jest to jednak boom bap rap. To mieszanka brzmień z tamtych lat, różnych i w nowej odsłonie. Znajdzie się jednak i 90 BPM i miejsce dla dj’a” – tak brzmi zapowiedź następcy wydanej w 2012 roku płyty “Radio Pezet”. Po klubowych “Obrazach Pollocka”, przyszedł czas na drugi singiel. Tym razem bliższy brzmieniu “Muzyki Klasycznej” i “Muzyki Poważnej”. “Intro” to utwór, który z miejsca przywołuje skojarzenia z produkcjami Noona, który współpracował z Pezetem na początku jego artystycznej drogi.

“Z mojej strony ten utwór to hołd dla starych czasów i starego hip-hopu, lat 90-tych, a co za tym idzie do całej mojej już praktycznie 20-letniej drogi. Często to była ścieżka po nowe życie, pełna upadków i wzlotów. Łatwo mieć 5 minut sławy, ciężej upadać, podnosić się i znów być mistrzem. Tak w kółko. Ja zawsze chciałem być najlepszy, mierzyłem wysoko i niejednokrotnie wątpiłem i napotykałem przeszkody, co nie jest niczym dziwnym bo takie jest życie” – mówi Pezet.

Premiera “Muzyki współczesnej” już 27 września, a wśród zaproszonych na płytę gości znalazł się m.in. Taco Hemingway. Poniżej teledysk do “Intra” w reżyserii grupy filmowej ANDIAMO.