SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj Zapowiedzi

Michael Kiwanuka powraca z nowym singlem i zapowiada album!

“You Ain’t The Problem” to pierwszy premierowy utwór Michaela od czasu wydanego w 2016 roku albumu “Love And Hate”. Jest to również zwiastun trzeciego albumu artysty, który ukaże się jeszcze w październiku.

Dla jednych to ten człowiek od czołówki serialu “Wielkie kłamstewka”, dla innych jedna z najciekawszych osobistości na rynku muzycznym. Po dwóch świetnie przyjętych albumach, przyszedł czas na jego trzecią, pełnowymiarową płytę, tym razem zatytułowaną po prostu “KIWANUKA”. Wszystko wskazuje na to, że materiał będzie nieco różnił się od poprzednich dokonań artysty.

“Poprzedni album był mocno introspektywny i traktuję go jako pewnego rodzaju terapię. Na nowej płycie czuję się już bardziej swobodnie, wiem kim jestem i co chcę przekazać. Chodzi o samoakceptację w sposób bardziej triumfalny niż melancholijny. To album, który zgłębia, co znaczy być dzisiaj człowiekiem” dodaje w oświadczeniu Kiwanuka. Pierwszym zwiastunem płyty jest singiel “You Ain’t The Problem”, który powstał we współpracy z Danger Mouse’em i Inflo, odpowiedzialnymi za brzmienie jego ostatniego albumu. Tym razem zamiast oszczędnej w formie ballady dostajemy taneczny, afrobeatowy przebój przywołujący skojarzenia z muzyką królującą na parkietach w końcówce lat 70.

Premiera albumu już 25 października, nakładem Interscope Records. Poniżej szczegółowa lista utworów:

01. You Ain’t the Problem
02. Rolling
03. I’ve Been Dazed
04. Piano Joint (This Kind of Love) [Intro]
05. Piano Joint (This Kind of Love)
06. Another Human Being (Interlude)
07. Living in Denial
08. Hero (Intro)
09. Hero
10. Hard to Say Goodbye
11. Final Days
12. Interlude (Loving the People)
13. Solid Ground
14. Light