SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Idź na koncert Posłuchaj

Fink z nową piosenką “We Watch The Stars” zapowiadającą jesienne koncerty i płytę

Fink opublikował premierową piosenkę “We Watch The Stars”, pierwszy singiel z nowej płyty! Przy okazji premiery nowego materiału, Brytyjczyk zagra również dwa koncerty w Polsce.

“Zawsze kochałem widok rozświetlonych gwiazd, bo to unikalne, efemeryczne przeżycie. Każdej nocy oglądamy to samo, a jednak za każdym razem jest to inne doświadczenie. Wyobraziłem więc sobie, że znów jestem w ogrodzie moich rodziców w Kornwalii obserwując gwiazdy i od tego zacząłem tworzenie piosenki.” – mówi Fin Grenall (aka Fink). Podczas nagrywania piosenki w berlińskim studio, Finkowi towarzyszył Tomer Moked, grający na pianinie, skrzypcach i wiolonczeli. Premierowy singiel to pierwszy nowy materiał od czasu ostatniego krążka “Resurgam” i zapowiedź nadchodzącego albumu.

Fink od lat ma nad Wisłą wiernych fanów. Brytyjczycy związani z wytwórnią Ninja Tune w swej muzyce łączą najróżniejsze inspiracje: od trip hopu przez tradycję soulu, bluesa i folku po alternatywnego rocka. Brytyjczyk z zespołem jesienią powraca do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, 8 listopada w warszawskim Palladium.