SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Relacje

Sonbird zagrali w warszawskim Hideout! [relacja]

W ramach cyklu Absolut Live! W warszawskim patio Hideout, 30 lipca zagrali Sonbird. Swoim występem zamknęli lipcowy cykl  koncertów na Smolnej 38.

Był to kolejny wtorek kiedy Hideout pękał w szwach. Zespół zaczął co prawda z lekkim opóźnieniem, ale przyjemna, letnia atmosfera, dawała się wszystkim we znaki na tyle, że nikomu to nie przeszkadzało.
W końcu, ni stąd ni zowąd, Sonbird pojawili się na scenie. Powierzchnia, która została im przeznaczona była bardzo niewielka, mimo to nie brakowało tańców i gitarowych popisów.

Energia na koncercie była zachwycająca. Publiczność bawiła się znakomicie. Wszyscy tańczyli, śpiewali, szaleli. Nie pamiętam koncertu, podczas którego spotkałam się z czymś podobnym i równie pełnym radości i lekkości.

Repertuar opierał się na najnowszej płycie zespołu – “Głodny”, jednak nie zabrakło również kilku kawałków spoza niej.
Wprost genialnie na żywo wypadły utwory: “Niepoważny”, “Kraków”, “Hel” oraz “Tyle pytań”. To co działo się podczas piosenki “Hel” jest nie do opisania. Wszyscy obecni w klubie, skakali z taką siła jakby każdy skok mógł zabrać ich nad morze.

Mam wrażenie, że piosenki Sonbird prezentują się na żywo jeszcze lepiej niż na nagraniach. Na pewno mają dużo mocniejsze, bardziej rockowe brzmienie, które sprawia, że przejmujemy się tylko tym co tu i teraz: wspaniałą muzyką i ludźmi. Po prostu na chwile zapominamy o wszystkim innym. A takie momenty to te które zostają z nami najdłużej.

Po ostatnim utworze, zespół wykonał pamiątkowe zdjęcie z publicznością. Chwilę po zejściu ze sceny, chłopaki wrócili aby aż 4 dodatkowe utwory!

Ostatnim bisowym utworem była “Wada”, która podczas drugiego wykonania, okazała się jeszcze bardziej drapieżna. Chłopaki wykazali się znakomitymi umiejętnościami muzycznymi. Cudowny, czysty wokal, fantastyczna gra na gitarze, mistrzowski bas i pierwszorzędna perkusja.

Ja wtorkowy wieczór, w towarzystwie Sonbird, uważam zą idealny! A was zapraszam na kolejne koncerty zespołu! Do zobaczenia!