SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Idź na koncert

Urodzinowy koncert Pauli i Karola nad Wisłą w Warszawie

Paula i Karol, czyli warszawski duet folkowo-popowy świętuje 10-lat! 1 sierpnia zapraszają na urodzinowy muzyczny wieczór z przyjaciółmi, gośćmi specjalnymi i niespodziankami!

10 lat temu, dwójka młodych ludzi, postanowiła założyć zespół. Karol, urodzony w Warszawie początkujący muzyk i pan od piłki nożnej w szkołach podstawowych i Paula, urodzona w Kanadzie socjolożka, pisząca doktorat w Wielkiej Brytanii, poznali się rok wcześniej na ul. Chłodnej 25, podczas pokazu filmu i dyskusji dotyczących ekologii i praw pracowniczych. Kilka miesięcy później wpadli na siebie na wydziale socjologi UW i Paula puściła Karolowi coś ze swojego iPoda. Postanowili razem pograć. Okazało się, że działa to całkiem nieźle i po kilku spotkaniach uznali, że chyba się to właśnie wydarzyło – mają zespół. Stwierdzili, że nazwa Paula i Karol całkowicie wystarczy. Potem były podróże duże i małe. Od Open’era i Off’a po Woodstock. Od Islandii i Holandii po Ukrainę. SXSW w Austin Texas i Sound City w Toronto i Nowym Jorku. Setki koncertów w Polsce i w Niemczech.

Dużo przygód i cztery długo grające płyty. W między czasie Paula zdążyła stać się profesorem i zamieszkać w Hamburgu. Karol przeprowadził się z Żoliborza na Mokotów. Zmieniło się wszystko i nie zmieniło się nic.

Jak będą świętować swoje 10 lecie? Z przyjaciółmi, którzy im przez te 10 lat towarzyszyli i współtworzyli to co nadal nazywa się zespołem Paula i Karol. Czyli Staszek Wróbel, Igor Nikiforow, Christoph Thun i Szymon Najder, Jakub Czubak i Krzysztof Pożarowski, Zosia Moruś. I jeszcze Macio Moruś w bonusie. Takie urodziny – 1 sierpnia w Warszawie w Placu Zabaw nad Wisłą.