SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Męskie Granie Newsy

Powstanie książka o Męskim Graniu!

Już dziś, t.j. 13 lipca przed nami premierowy koncert trasy Męskie Granie 2019 w poznańskiej Cytadeli. Z tej okazji ujawniono informację, iż Piotr Stelmach rozpoczyna pracę nad książką z okazji 10-lecia Męskiego Grania. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Kayax. Premiera planowana jest na połowę 2020 roku.

Pilnie strzeżona tajemnica właśnie przestaje nią być. Uknuliśmy plan, by poinformować o tym w dniu premierowego koncertu jubileuszowej trasy Męskiego Grania. My, czyli Wydawca i ja. I ogłaszamy co następuje.
Podjąłem się przygotowania książki o historii tej trasy koncertowej. Męskie Granie to dekada wspomnień, emocji i szleństw. To również czas gigantycznej pracy. Artyści, polska muzyka, czuwająca nad wszystkim ekipa profesjonalistów, burze mózgów, chwile gaszenia nagłych pożarów, ale również ich wzniecania. I bardzo ważny w tym wszystkim element – Publiczność. Bo to przecież dla Niej wszystko było i jest organizowane. Ta trasa stała się wydarzeniem. Impulsem, który połączył dwa pokolenia. Na scenie i poza nią. Dziś ze sceny Męskiego Grania mogę śmiało pytać, czy wśród Widzów jest ktoś, kto urodził się w 2010 roku, czyli wtedy, kiedy startowaliśmy. Mam nadzieję, że usłyszę niejedną potwierdzającą odpowiedź.

Zaproszę do rozmów Artystów i Organizatorów. Opiszę również moje osobiste wrażenia. Będzie to opowieść o naszych emocjach i pracy. Przybliży zdarzenia, które działy się za kulisami ogromnej sceny. Naturalną koleją rzeczy odwołam się w niej wiele razy do radia, bo przecież Trójka towarzyszyła tym koncertom od samego początku. Mam skromną nadzieję, że tych kilkaset stron „zagra” tak, jak koncerty, w których od dziesięciu lat wspólnie uczestniczymy. Z pełną mocą.

– Tak zapowiada wydawnictwo Piotr Stelmach.

Już dziś wieczorem w Poznaniu utwór Sobie i Wam wybrzmi po raz pierwszy na żywo. W kolejnych tygodniach Męskie Granie odwiedzi Kraków, Gdynię, Wrocław, Katowice, Warszawę oraz Żywiec. Wszystkie bilety na te wydarzenia zostały już wyprzedane. Szczęśliwcom, którym udało się je zdobyć życzymy dobrej zabawy!