SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Idź na koncert Zobacz

Carnival Youth prezentuje “Boys Do Cry” i zapowiada dwa koncerty w Polsce

Na koniec czerwca łotewskie trio Carnival Youth zaprezentowało swój najnowszy singiel z klipem do piosenki “Boys Do Cry”.

To kolejny utwór z nadchodzącej wielkimi krokami trzeciej płyty studyjnej “Good Luck”, której premiera odbędzie się 16 sierpnia.

Muzyka do “Boys Do Cry” powstała w trakcie wędrówki młodych artystów po łotewskich wsiach, gdzie napisali oni większość muzyki i tekstów do nowego albumu. Teledysk został nakręcony w Siguldzie na Łotwie, a wyreżyserował go Roberts Kuļenko. Więcej o pomyśle na klip mówi Roberts Vanags z Carnival Youth:
“Jednym z najgorętszych tematów dzisiejszych czasów jest równość płciowa. Kim jest prawdziwy mężczyzna? Co to znaczy być kobiecą kobietą? Kiedy mężczyzna zapewni sobie bezpieczeństwo i dostatek, jedynym powodem do płaczu pozostaje… kobieta. W tym świetnie wyreżyserowanym przez Robertsa Kuļenko filmie męska emocjonalność jest podkreślona w przesadny sposób, co wpisuje się w stylistykę i tradycje filmów klasy B z lat ’70. Z kolei “women’s power”, czyli siła kobiet, jest bardzo dosłownie zobrazowana poprzez faktyczną siłę fizyczną i niezależność. Dziewczyny nie mają tu problemu z kopaniem chłopaków, co symbolizuje nie tylko “walkę”, którą współczesne kobiety muszą przechodzić, ale też wewnętrzny świat mężczyzn – tak bardzo wrażliwy i podatny na krzywdę. Ale to nie znaczy, że dzisiaj brakuje w nas męskości. Chłopaki po prostu też płaczą. I to jest OK. Chodzi nam o szacunek do silnych, walecznych kobiet i do emocjonalności i wrażliwości mężczyzn.”

 

 

Carnival Youth aktualnie przygotowuje największą trasę koncertową w swojej karierze. Pojawią się również w Polsce, gdzie zagrają dwa koncerty: 17.09 w Warszawie w Bardzo Bardzo oraz 25.09 w Poznaniu w klubie Próżność.