SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Idź na koncert

Whispering Sons na dwóch koncertach w Polsce

Whispering Sons, jeden z najbardziej obiecujących zespołów belgijskiej sceny, jesienią wystąpi na dwóch klubowych koncertach w Polsce.

Whispering Sons to belgijski zespół bardzo zgrabnie poruszający się w stylistyce post-punkowej, który zachwyca przede wszystkim intrygującym, niskim głosem wokalistki Fenne Kuppens. Zapytani o ich główne inspiracje wskazują “dynamikę miasta”, znajdującą swoje odzwierciedlenie w hipnotycznych i niekiedy złowieszczo brzmiących utworach. W ich muzyce usłyszeć można wyraźne odwołania do wczesnej twórczości Editors, Interpolu oraz klasyków gatunku takich jak Joy Division i The Cure. Działają dopiero od 2016 roku, ale w Belgii już zrobiło się o nich głośno za sprawą zwycięstwa w prestiżowym konkursie Humo’s Rock Rally.

Koncerty Whispering Sons – jednego z najciekawszych zespołów ostatnich lat – niewątpliwie będą ucztą dla Wszystkich miłośników mocniejszej strony gitarowego grania. 27 listopada zagrają w krakowskim Zet Pe Te, a dzień później 28 listopada w warszawskiej Proximie.