SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj

Sonar Soul powraca z nowym singlem

Po graniu w zespołach Sonar i Rysy Łukasz Stachurko ponownie stawia na swoim. Artysta jako Sonar Soul powraca z nową płytą, której zapowiedzią jest skąpany w słońcu singiel Definition. 

Cięte sample, hip-hopowa perkusja, całość osadzona w anturażu brytyjskiej elektroniki rodem z lat 90. – to wyróżniki brzmienia Sonar Soula. Definition stanowi jedynie wstęp do tego, co usłyszymy na nowym albumie, na którym oprócz autorskich popisów nie zabraknie intrygujących gości Premierowy materiał  stanowi hołd złożony klubowej, głównie wyspiarskiej muzyce. Z tego eksperymentu ukształtował się bardzo autorski i spójny wewnętrznie twór, który jak się okazało, bezpośrednio odnosi się także do moich muzycznych korzeni – zapowiada autor. Wierzymy, że na krążek, który pojawi się jesienią, warto czekać.

Przypomnijmy, że Sonar Soul wystąpi na zbliżającym się wielkimi krokami festiwalu Enea Spring Break, a w maju będzie pięciokrotnie supportować nu jazzową formację The Cinematic Orchestra. O jego trasie z brytyjskim zespołem pisaliśmy już wcześniej.