SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Bez kategorii

Sonar Soul supportem na polskiej trasie The Cinematic Orchestra

Takie połączenia cieszą najbardziej. Agencja koncertowa Automatik powiadomiła, że polskie koncerty formacji The Cinematic Orchestra otwierać będzie Sonar Soul! 

Łączą ze sobą jazz, wyważoną elektronikę oraz klasyczną muzykę jazzową. The Cinematic Orchestra, synonim ukojenia i elegancji w muzyce, to grupa obecna na estradzie już od końca poprzedniego millenium. Założony przez Jasona Swinscoe’a zespół ma na koncie dziewięć płyt, w tym nietypowe realizacje: ścieżkę dźwiękową do niemego, radzieckiego filmu Dżigi Wiertowa Człowiek z kamerą, krążek nagrany w prestiżowej serii Late Night Tales albo składankę remiksów: Remixes 1998-2000. Dziś, po dwunastu latach przerwy, sekstet wraca z pełni autorskim, studyjnym materiałem, który mimo tego, że pojawił się na półkach sklepowych w miniony piątek, zdążył już zebrać moc pozytywnych recenzji od słuchaczy i dziennikarzy. Wydane sumptem wytwórni Ninja Tune To Believe to piękna, melancholijna opowieść uzupełniona gościnnymi występami Roots Manuvy czy Moses Sumneya.

Premierze materiału towarzyszy trasa koncertowa, która nie ominęła Polski. The Cinematic Orchiestra zagra w naszym kraju pięciokrotnie. Poznaliśmy już artystę, który będzie supportować gigantów nu jazzu. To Łukasz Stachurko, a właściwie Sonar Soul – jeden z najbardziej doświadczonych polskich producentów elektroniki. Obecny od niemal dwudziestu lat na scenie artysta zdobył szerszą popularność w electropopowym duecie Rysy. Muzyk dał się także poznać jako twórca zespołu Sonar, ceniony remixer i stały współpracownik labelu U Know Me Records. Stachurko niebawem zaprezentuje swój nowy album, w którym nowoczesne beaty spotkają się z klasycznymi, przywodzącymi na myśl brytyjskie brzmienia z lat 90. aranżacjami. Jesteśmy przekonani, że podczas majowego tournee usłyszymy garść jego świeżych kompozycji!

 The Cinematic Orchestra + Sonar Soul 

17.05 | Wrocław, Centrum Koncertowe A2
18.05 | Kraków, Studio
19.05 | Gdańsk, Stary Maneż
20.05 | Warszawa, Palladium
21.05 | Poznań, Sala Ziemi