SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj

Debiutancki album Sigrid przed nami!

Zaledwie dwudziestotrzyletnia wokalistka Sigrid podbija muzyczny rynek i po wielkich sukcesach wydaje swój debitancki album. Sucker Punch to dwanaście świetnych utworów pośród których, każdy znajdzie coś dla siebie.

Sigrid to młoda wokalistka pochodząca z małego miasteczka w Norwegii. Jej kariera rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy podpisała kontrakt z Island Records, czego owocem był singiel Don’t Kill My Vibe, który ukazał się na początku 2017 roku. Ten rok okazał się dla niej szczęśliwy, gdyż została doceniona wielokrotnie. W listopadzie otrzymała nagrodę P3 Gull od norweskiej stacji radiowej NRK P3 jako najlepszy debiutant. 11 grudnia  wystąpiła podczas koncertu ku czci zwycięzcy Pokojowej Nagrody Nobla, co było dla niej ogromnym wyróżnieniem. Pod koniec roku ogłoszono, że Sigrid zdobyła nagrodę European Border Breakers Award, która wyróżnia europejskich artystów, odnoszących sukcesy również poza granicami swojego kraju. Ponownie doceniona została w styczniu 2018 roku, gdy zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie BBC Sound of 2018.

 

 

Po sukcesach dwóch minialbumów przyszedł czas na album długogrający. Jak mówiła sama Sigrid na płycie znajdziemy ballady, piosenki o przyjaźni, o miłości, o kimś w kim podkochiwała się wokalistka a także utwory o przemyśle muzycznym. Wydany 8 marca krążek zbiera jak dotychczas same pochwały od wymagających krytyków muzycznych, którzy dostrzegają w niej ogromny potencjał.

Polscy fani mogli po raz pierwszy usłyszeć wokalistkę podczas zeszłorocznej edycji Open’er Festival. W tym roku również będzie okazja, aby usłyszeć Sigrid na żywo. Już 6 czerwca wokalistka wystąpi w Krakowie jako support przed koncertem zespołu Maroon 5.

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o Sigrid, to czas nadrobić zaległości. Jej kariera zapowiada się naprawdę obiecująco, więc nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić Was do odsłuchu.