SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Klip Posłuchaj Zapowiedzi

KARI przedstawia pierwszy utwór zwiastujący czwartą płytę

W styczniu KARI podzieliła się z fanami długo oczekiwanym singlem Time, który powstał w studio w Londynie latem 2018 roku i jest pierwszą zapowiedzią płyty zaplanowanej na początek przyszłego roku.

Time to piosenka, którą KARI napisała w czasie bardzo trudnego rozstania. Artystka próbuje przedstawić w niej momenty niemocy nawiązania dialogu z samą sobą oraz czas ogromnych zmian w życiu.

O nowym utworze KARI pisze:

Tak jak mówią słowa refrenu: Give me more time, then I’ll know. Give me more time. My heart is slow. jedynym rozwiązaniem, które wydawało się słuszne, było przyzwolenie na to, żeby czas zweryfikował prawdę. Kiedy śpiewam I can hear a cloud of voices mam właśnie na myśli to zamieszanie w głowie. Często jednak odkrywam, że pomimo chaosu, który często odczuwamy w takich sytuacjach, tak naprawdę dokładnie zdajemy sobie sprawę, co jest właściwą decyzją. Przyjaciel powiedział mi kiedyś: If you don’t know, the answer is probably a ‘No’. Miał w tym dużo racji.

Utwór odbiega od tego, co pojawiało się na Daddy Says I’m Special, Wounds and Bruises czy I Am Fine. Tekst Time idealnie ilustruje to, co KARI czuła i myślała podczas procesu twórczego. Delikatna melodia stanowi tło dla głosu KARI. Został on schowany pod warstwą efektów, którą najbardziej słychać w refrenie i według mnie nie pasuje do całości utworu.

Interesujący teledysk wyreżyserował Mikołaj Sadowski. Dzięki połączonym siłom Dobro Films, Lunaparku oraz studia Bites powstał bardzo spójny obraz, który stanowi wizualną metaforę odnajdywania własnego głosu i wewnętrznej przemiany. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są: K.r.o.s.s. (Kyle Ross), Thomas Trueman oraz Ryan Carins, z którymi KARI współpracuje od kilku lat.