SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Polecamy Zapowiedzi

“Dziewczyny grają” w Czwórce, czyli odpowiedź na pytanie, czego słuchają polskie artystki?

Ostatnimi czasy co raz częściej zdarza się, że artyści polskiej sceny muzycznej przejmują radiowy mikrofon, aby opowiedzieć o swoich muzycznych faworytach. Do tego grona należą m.in. Brodka, Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, czy Kuba Karaś. Tym razem w studiu zasiądą cztery charyzmatyczne artystki. Już 7 marca w Czwórce rozpocznie się cykl audycji, które poprowadzą Marcelina, Rosalie, Kasia Lins oraz Justyna Święs.

Na co dzień komponują, nagrywają i koncertują, a podczas audycji zdradzą czym się inspirują. Przedstawią słuchaczom swoje muzyczne autorytety, podzielą się ulubionymi płytami i związanymi z nimi wspomnieniami oraz opowiedzą jak muzyka wpłynęła na ich życie.

Muzyka jest czymś, co pozwala nam określić w życiu klimat, atmosferę, zdefiniować się, rozpoznać. Muzyka jest jak poglądy, gusta, charakter. Nie można jej pominąć, gdy odpowiada się na pytanie: kim jesteś? – opowiada Marcelina.

Audycje poprowadzą charyzmatyczne artystki reprezentujące różne muzyczne światy, przez co możemy liczyć na szeroki wachlarz brzmień, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Muzyka podsyca emocje, targa wrażliwość, formuje rzeczywistość, kreuje nastrój. Wypruwa moje wnętrzności albo niesie ukojenie. Dobra piosenka to ta, do której tęsknie. Chętnie podzielę się nimi ze słuchaczami – opowiada Kasia Lins.

Audycja będzie nadawana w każdy czwartek o godzinie 19.00 na antenie Czwórki.

Muzyka jest dla mnie przestrzenią, w której czuje się bezpiecznie i która uatrakcyjnia każdą, nawet najbardziej trywialną czynność – opowiada Justyna Święs.