SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Newsy Zapowiedzi

Pełen kolorów i dźwięków zwiastun TEEN SPIRIT

Lights off, music on. Niedawno w Internecie pojawił się pełny zwiastun muzycznego Teen Sprirt, który niezwykle przypomina pełen kolorowych świateł teledysk do piosenki Lights napisanej przez Ellie Goulding a wykonanej przez Elle Fanning, czyli filmową Violet.

Teen Spirit zapowiadany jest jako uwspółcześniona wersja baśni o Kopciuszku. Grana przez Elle Fanning Violet to nieśmiała siedemnastolatka, która marzy o śpiewaniu. Mieszka razem ze swoją mamą na małej farmie ulokowanej na Wyspie Wight, a całe dnie spędza na chodzeniu do szkoły, pracując jako kelnerka i odrabiając prace domowe. Stara się również wygospodarować nieco czasu na samą siebie. W tych nielicznych chwilach samotności Violet marzy o byciu piosenkarką. Jej sny jednak wcale nie są tak odległe, jak mogłoby się na pozór wydawać. Bierze udział w lokalnym konkursie wokalnym, a jej menadżerem zostaje niespełniony agent o szemranej przeszłości. Violet z pomocą rodziny i przyjaciół staje u progu wielkiej sławy, ale wraz z nią pojawią się też dylematy. Uczy się także, jak wyjść do ludzi i sięgnąć, pozornie tylko, odległych gwiazd.

W filmie widzowie zobaczą Elle Fanning wykonującą piosenki postaci takich jak: Robyn, Tegan & Sara, Annie Lennox, Orbital, Sigrid oraz Carly Rae Jepsen & Jack Antonoff. Na ścieżkę dźwiękową złożą się utwory m.in. od Ariany Grande, Katy Perry, Grimes, The Undertones, Aqua, Alice Deejay, Whigfield, Major Lazer czy No Doubt.

Do amerykańskich kin Teen Spirit wejdzie 5 kwietnia. Wciąż nie wiadomo, kiedy film pojawi się w Polsce.