SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Klip Newsy Posłuchaj Zobacz

LAURA, czyli połączenie wszystkich talentów sonimiki

W wywiadzie z lipca 2016 roku dla portalu All About Music soniamiki przyznała, że chciałaby tworzyć animowane teledyski. Od 2018 roku artystka opowiada o pracy nad materiałem muzycznym ilustrującym serię przygód fikcyjnych bohaterów. W zeszłym tygodniu odbyła się premiera pierwszego odcinka mniniserialu, w którym fani mogą zobaczyć i usłyszeć wszystkie talenty sonimiki.

Trochę rysuję, ilustruję naokoło moich muzycznych działań. Teledyski reżyseruję, ale to też często na kolejnych etapach współpracy z ludźmi – tak było w przypadku Fantazi. Na pewno chciałabym mieć jeszcze więcej czasu i móc na przykład robić sama animowane teledyski, od czasu do czasu.

Oprócz tego, że soniamiki pisze piosenki, gra na gitarach, tworzy remix’y, nagrywa sample i obsługuje syntezatory, ma uzdolnienia plastyczne. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na specjalności film animowany. Dzięki temu bierze czynny udział w powstawaniu teledysków. Zwłaszcza przy rekwizytach, które wykonuje samodzielnie zazwyczaj z folii. W Fantazi pojawia się ogromny lizak z diamentem, a na koncertach towarzyszy jej Delfin Rene. W niektórych obrazkach do piosenek soniamiki po prostu rysuje w ulubionym notatniku. Artystka zaprojektowała też okładkę do drugiej płyty pt. SNMK.

soniamiki pisze również opowiadania, których fani mogą posłuchać podczas koncertów. Bohaterami tych baśniowych opowieści są Miden i Laura, o których powstała również piosenka M&L pochodząca z płyty Federico.

Od dawna snuje się w moich opowiadaniach i po moich płytach postać Laury i Midena, poniekąd wracają w nowej odsłonie…

Laura to autorski serial muzyczny stworzony przez sonięmiki. Co miesiąc na kanele SONIAMIKI_music na platformie YouTube nowa piosenka i nowy teledysk ilustrujący przygody bohaterki. Odcinek pod tytułem Dryf miał premierę 21 lutego.

Serial opisuje przygody Laury, która w swoje 18 urodziny ucieka z domu, żeby odnaleźć siebie. Gdy po 5 latach postanawia wrócić okazuje się, że adres domu nie istnieje… tak jakby nigdy nie istniał. W jednej chwili traci poczucie rzeczywistości… i tu zaczyna się prawdziwa podróż… Wędrówka odsłoni jej prawdziwe oblicze… Czy ta przygoda pomoże znaleźć Laurze drogę do domu? Przekonajcie się oglądając kolejne odcinki.