SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Płyta Płyty Zapowiedzi

Najciekawsze wydawnictwa nadchodzące w 2019 roku

Pierwszy tydzień Nowego Roku dobiega końca. Będzie to rok obfitujący w nowości muzyczne, o których informacje pojawiają się już od jesieni 2018 roku.

Lana Del Rey Norman Fucking Rockwell (29 marzec 2019)

Artysta zaczęła pracę nad nowym albumem w grudniu 2017 roku wraz z Jackiem Antonoffem. Płytę zwiastują dwie piosenki, Mariners Apartment Complex i Venice Bitch, do których wizualizacje stworzyła Chuck Grant. Od czasu wypuszczenia pierwszych singli Lana podzieliła się kilkoma fragmentami piosenek nagrywanych w studio oraz wystąpiła wraz z producentem na dwóch krótkich koncertach, podczas których zaprezentowała Venice Bitch, How to Disappear oraz stworzone dla zabawy Hey Blue Baby i I Must Be Stupid for Feeling So Happy. Na krążku z pewnością pojawią się utwory singlowe promujące płytę, a także Norman Fucking Rockwell, How to Disappear, Happiness Is a Butterfly, Cinnamon i Hope Is A Dangerous Thing For A Woman Like Me To Have – But I Have It.

Rebeka Posts Dream (luty 2019)

Trzecia płyta duetu będzie pełna melancholii, dynamiki oraz mieszaniny wszelkich uczuć. Wydawnictwo promują zaprezentowane w niezwykle ciepłe dni CaveGirl oraz CaveGirl Jogging Version. Na płycie mają pojawić się też piosenki po polsku, na przykład Fale.

Desire (początek 2019)

W październiku zespół podzielił się z fanami pierwszym singlem zwiastującym drugi album, który ukaże się dziesięć lat po debiutanckiej płycie. Nowy utwór zwiastuje krążek pełen mrocznych i marzycielskich brzmień oraz poetyckich pełnych metafor tekstów z fragmentami po francusku.

Lor (początek 2019)

Niesamowite dziewczyny z Krakowa obchodziły 29 grudnia 2018 roku czwartą rocznicę pierwszej próby. Do zdjęcia, na którym świętują dodały informację, że już niedługo pojawi się wyczekiwana przez wszystkich fanów płyta. Keaton i Aquarius to single, wydane wraz z przepięknymi teledyskami, promujące nadchodzący album Lor. Cały krążek z pewnością będzie pełen magii, niezwykłości i emocji.

AURORA Infections of a Different Kind – Step 2

Już w dniu wydania Infections of a Different Kind – Step 1 AURORA zdradziła, że drugi krok ukaże się niebawem. W wywiadach mówiła, iż może pojawić się na przełomie 2019/2020 roku. Niezwykła pierwsza część drugiej płyty AURORY została wydana jako niespodzianka i takiej samej niespodzianki można spodziewać się po raz drugi. Niedawno AURORA za pomocą alfabetu Morse’a przekazała, że coś nadchodzi w 2019 roku. Na Infections Of A Different Kind – Step 2 mogą pojawić się znane z koncertów In BottlesFeeling, Animal oraz The Seed, a także wspomniane przez AURORĘ w czasie wywiadów Wavelengths i Ocean Rose czy zawarte w filmie Once AURORA Witches, Spotlight oraz I Had a Dream. Artystka chciałaby wzbogacić kolejną część albumu o kilka starszych kompozycji, na przykład Into My Arms, Rabbit In The Headlights, The Strange Paper Garden, Why Did You Go A Place?

KARI

Obecnie spędza dużo czasu w studiu, a w międzyczasie publikuje swoje inspiracje w mediach społecznościowych. 30 stycznia fani będą mogli usłyszeć pierwsze efekty, czyli singiel Time.

SALK

Po niesamowitym debiucie zespół szykuje się do wydania drugiej płyty. Podczas ostatnich koncertów SALK prezentowało nowe piosenki, takiej jak Kredens, Hercules oraz Spinach and Garlic, które będzie pierwszym singlem promującym nadchodzące wydawnictwo. Na krążku nie zabranie nawiązań kulinarnych, mitologicznych, głębinowych, a także hipnotyzujących dźwięków i poetyckich tekstów.

Clare Maguire

Clare szykuje się do premiery trzeciej płyty. Swoich fanów zachęca do obserwacji strony Clare in the Clouds, na której od stycznia będą pojawiać się nowe piosenki.

Coals

W odpowiedziach na instagram’owe pytania o drugi krążek Coals podawali rok 2019 oraz załączali krótkie fragmenty nagrań.

View this post on Instagram

🎛🐎

A post shared by Coals (@coalsmusic) on

Chromatics Dear Tommy

To jedno z najbardziej oczekiwanych wydawnictw wytwórni Italians Do It Better. Płyta miała ukazać się w Walentynki 2015 roku, od tego czasu premiera przekładana jest z roku na rok. Według ostatnich wywiadów Dear Tommy miało ukazać się jesienią 2018 roku. W maju 2018 roku zespół podzielił się z fanami dwoma nowymi singlami, do których powstały pełne błyszczących ujęć teledyski. Na płycie znajdzie się dwadzieścia jeden piosenek, m. in.: Fresh Blood, In Films, Time Rider, She Says, Black Walls, 4 A.M., Teacher, Dear Tommy, Camera, Blue Girl, Shadow, Touch Blue, After Hours, In Silence, Colorblind, Endless Sleep.

Sorry Boys

Zespół publikował zdjęcia ze studia już od września, a w grudniu powiadomił fanów o nadchodzącej płycie. Już wkrótce grupa podzieli się pierwszą piosenką. O czwartej płycie wiadomo na razie tyle, że będzie w całości po polsku, a jej produkcją zajmie się Marek Dziedzic.

Birdy

Birdy od dłuższego czasu aktywna jest na Instagramie, gdzie publikuje mnóstwo tajemniczych zdjęć oraz krótkich relacji ze studia. W pierwszy dzień zimy podzieliła się własną interpretacją utworu Walking in the Air.

soniamiki

Obecnie pracuje nad materiałem muzycznym ilustrującym serię przygód fikcyjnych bohaterów. Artysta przygotowuje również piosenkowy serial w formie teledysków, dzięki któremu fani będą mogli bliżej poznać wykreowane przez nią postaci. Pojawi się dużo abstrakcji, kolorów, historii i animacji.

Edyta Górecka

W styczniu 2018 roku podzieliła się z fanami pierwszym singlem pt. Mitologiczne miasta, do którego powstał teledysk nakręcony we Wrocławiu. 23 lutego 2018 roku artystka wraz z zespołem wygrali Festiwal Supportów, dzięki któremu mogą nagrać debiutancką płytę. Być może pojawi się na niej świąteczna piosenka Piernik Lukier i Miód.

Mary Komasa

Niedawno pracowała przez ścieżce dźwiękowej do Kamerdynera, a w serialu Pod powierzchnią można było usłyszeć jej nową piosenkę pt. Disarm. Informacje o drugiej płycie mają pojawić się już niedługo.

View this post on Instagram

⚡️Die Orgel ⚡️

A post shared by Mary Komasa (@marykomasa) on

Sky Ferreira Masochism (zima 2019)

Początkowo to debiutancki album Sky miał nosić tytuł Masochism, jednak po śnie, w którym Laura Palmer mówi Night Time, My Time, artystka postanowiła napisać piosenkę o takim tytule i nazwać tak całą płytę. Sky przekłada datę premiery drugiej płyty już od 2014 roku i tym razem obiecuje, że zimą fani usłyszą jej nowe piosenki.

Chelsea Wolfe

Artystka w tym roku ma zamiar stworzyć album akustyczny. W 2012 roku Chelsea wydała Unknown Rooms – A Collection Of Acoustic Songs. Nadchodząca płyta z pewnością będzie niezwykła i klimatyczna. Jej dyskografię zamyka Hiss Spun z 2017 roku.