Nowy album The 1975
» » Nowy album The 1975

Nowy album The 1975

Kategoria: Bez kategorii, Utwory | 0
To właśnie dzisiaj o północy odbyła się premiera długo wyczekiwanego albumu “A Brief Injury Into Online Relationships”. Najnowsze dzieło the 1975 jest inne od ich dotychczasowych krążków, ale mimo to okazało się bardzo udane.

Wokalista zespołu – Matthew Healy bardzo śmiało wypowiadał się na temat najnowszej płyty. W wywiadzie dla Billboard wyznał, że według niego nie ma innego zespołu, który robiłby muzykę tak interesującą jak The 1975. Taka śmiałość i prostolinijność wielu fanów skłoniła do kwestionowania tego czy “A Brief Injury Into Online Relationships” naprawdę może okazać się aż tak dobrym albumem.

Mimo swojej eksperymentalności, płyta jest przemyślana do cna każdego dźwięku i słowa. Porusza bardzo aktualne, współczesne kwestie, a muzyka pozwala wczuć się w nie jeszcze lepiej. Ciągłe poszukiwania, wątpliwości, refleksyjna walka między tym co jest prawdziwe i dobre, a co nie. Album to świadectwo wchodzenia w dorosłość oraz codzienności w naszych  czasach.

W przepięknej balladzie “Be My Mistake” wzrusza niezwykła delikatność pomieszana z goryczą. “I Like America and America Likes Me”  to ryzykowny kawałek, w którym wyraźnie słychać nowoczesne wpływy, a tekst utworu sprawia, że piosenka wydaje się jeszcze bardziej dzisiejsza. Ciekawym elementem jest także nagranie “The Man Who Married A Robot” – czyli historia czytana przez elektronicznego asystenta – Siri. Towarzyszą jej delikatne dźwięki pianina, które na koniec zamieniają się w przepiękny wzniosły akompaniament. Słodko-gorzkie “It’s Not Living (If it’s Not With You)” to dawka zrozumienia i nadziei. Album zamyka genialny utwór “I Always Wanna Die (Sometimes)”. Kawałek rozpoczyna piękne muzyczne intro, które z czasem staję się coraz mocniejsze i z każdą sekundą dociera do nas coraz głębiej. Po wysłuchaniu ostatnich dźwięków, można się poczuć na wskroś rozszyfrowanym, co mimo całego smutku, który obudził w nas album sprawia, że czujemy pewnego rodzaju ciepło.

“A Bfief Injury Into Online Relationships” to niezwykła płyta, która wzrusza i zachwyca.

Albumu możecie posłuchać tutaj: