SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Klipy Zapowiedzi

Dzień premier duetu Tęskno

Dziesiejszy dzień jest bezsprzecznie wyjątkowym dla duetu Tęskno. Premierę ma dziś debiutancki album projektu Hani Raniszewskiej i Joanny Longić zatytułowany Mi. Oprócz tego światło dziennie ujrzał teledysk do promującego wydawnictwo utworu Mapa.

Tęskno jest niezwykłym projektem, który sam przedmiot swoich muzycznych emocji i inspiracji osadził w tęsknocie właśnie. Artystki poruszają się wokół brzmień klasycznych instrumentów takich jak pianino i instrumenty smyczkowe, wzbogacając je dźwiękami sytezatorów, tym samym dając ozdwierciedlenie swoim muzyczny korzeniom. To połączenie w doskonałych proporcjach oddziałowuje na emocje i przywołuje wspomnienia. O czym wartowspomnieć wydanie albumu Mi jest efektem wiary w projekt nie tylko samych artystek, ale także wsparcia uzyskanego podczas zbiórki crowdfoundingowej.

Swą premierę dziś na także teledysk do utworu Mapa – obraz świetnie dopełniający klimatu kompozycji. Wyreżyserowany przez Jarka Tokarskiego klip oddziałowuje na zmysły, intryguje i zdaje się skutecznie przenosić w świat Tęskno.

Już niedługo projekt rozpoczyna trasę koncertową, która będzie okazją aby bliżej poznać ten magiczny świat.