SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Klip Posłuchaj

SOUTH LONDON FOREVER Florence + the Machine akustycznie

Zespół podzielił się z fanami teledyskiem do piosenki o okolicy rodzinnego domu Florence na południu Londynu w wersji live z Joiners Arms.

South London Forever to zapis wspomnień i spacerów z lat nastoletnich Florence. Jest to jedna z ciekawszych piosenek zawartych na wydanej w czerwcu płycie High as Hope. Każdy odsłuch tej piosenki przypomina opowieści o młodości Flo zapisanych w książce Florence + the Machine: Głos wszechmogący.

W South London Forever Welch śpiewa między innymi o wspinaniu się na dach, muzeum. Florence przyznaje, że ten tekst opowiada o surrealistycznym momencie, jaki przeżyła w młodości w Horniman Museum and Gardens, które znajduje się na wzgórzu i oferuje wspaniałe widoki na Londyn. Ponadto w muzeum znajduje się wspaniały ogród, zabytkowa wiktoriańska oranżeria i uroczy targ warzywny otwierany w każdą sobotę rano.

Teledysk jest zrealizowany w koncepcji filmu vintage. Zawiera ujęcia z koncertu Florence + the Machine w Joiners Arms, można w nim zobaczyć rysunki Flo nawiązujące do piosenki z jej wersami oraz motyw przewodni High as Hope, czyli kwiaty w różnych odcieniach różu.