Loading
To świetna wiadomość dla wielbicieli twórczości Chaza Budwicka! Z początkiem przyszłego roku ukaże się jego szósty studyjny album sygnowany pseudonimem Toro y Moi. Pierwszym zwiastunem zawartości krążka jest singiel pt. “Freelance”.

Jest spora rzesza ludzi, która wiele by oddała, aby już teraz zapoznać się z kolejnym albumem Budwicka. Oj znamy takie osoby. W świecie muzyki alternatywnej trudno o postać, która wzbudzałaby podobne emocje. Toro y Moi na scenie muzycznej pojawił się w 2009 roku i to z przytupem, bo mając w kieszeni kontrakt podpisany z kultową wytwórnią Carpark Records. Od wydanej w 2010 roku płyty “Causers of this” wiedzie karierę najbardziej uznanej osobowości w nurcie brzmień niezależnych. Na swoim koncie jak do tej pory zgromadził pięć pełnowymiarowych albumów studyjnych, z których ostatni – “Boo boo”, ukazał się w 2017 roku.

Już niedługo, bo 18 stycznia będziemy mieli okazję zapoznać się z jego kolejnym albumem, tym razem zatytułowanym “Outer Peace”. “Ta płyta jest odpowiedzią na pytanie – czy szeroka w dzisiejszych czasach dostępność do kultury wpływa na naszą kreatywność? W trakcie słuchania możesz zwrócić na coś uwagę, albo to zignorować – w każdym razie to dobra rzecz dla otwartych na sztukę umysłów” – dodaje Chaz Budwick. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór “Freelance”, do którego powstał teledysk w reżyserii Harry’ego Israelsona. Klip znajdziecie poniżej za pośrednictwem platformy YouTube.

Top